Доступність посилання

ТОП новини

Хто вбив понад 120 вояків сил безпеки Сирії?


Президент Сирії Башар Асад

Прага – Сирійське державне телебачення повідомило, що понад 120 військових сирійських сил безпеки були вбиті у понеділок під час боїв із «озброєними бандами» у містечку неподалік турецького кордону. Але місцеві правозахисники та аналітики побоюються, що йдеться про прикриття для наступного кровопролиття, яке планує влада.

Речник сирійського уряду Аднан Махмуд заявив, що влада «на певний час втратила контроль» над містечком Джіср аль-Шуґур, що в 20 кілометрах від турецького кордону. Він заявив, що мешканці міста попросили уряд про допомогу, адже урядові військові були вбиті, а державні установи підпалені «озброєними бандами». Так представники уряду називають протестувальників, які вимагають відставки президента країни Башара Асада.

Міністр внутрішніх справ Ібрагім Шаар пообіцяв сильну і рішучу відповідь. «Ми розберемося потужно і рішуче, відповідно до закону, і ми не сидітимемо мовчки, бачачи озброєні напади, націлені проти безпеки країни і її громадян», заявив він.

Наразі незрозуміло, що саме відбулося в місті Джіср аль-Шуґур. Адже уряд відрізав місто від зв’язку та вислав закордонних журналістів із країни.

«Думаю, що Асад просто в розпачі» – аналітик

Тим часом аналітики замислюються над тим, що може означати цифра вбитих представників сил безпеки. Як говорить лондонський аналітик Майкл Вайс, опозиція принципово не використовує силові методи боротьби, тому вона не має шансів вбити таку кількість тренованих військових.

«Опозиція не є озброєною. Вони це роблять з принципу, а також тому, що вони не мають доступу до зброї, завдяки якій можна влаштувати «різанину» добре підготовлених сил безпеки. Я думаю, що Асад просто в розпачі», – пояснює експерт.

На думку лондонського експерта, потрібно шукати розв’язку цієї загадки у повідомленнях про те, що багато солдатів відмовляються стріляти у неозброєних цивільних. Тобто влада намагається приховати розправу над цими військовими.

«Сирійські військові дезертують у великій кількості. Ймовірно, ідеться про те, що 120 військових, які відмовилися стріляти у цивільних, були розстріляні. Сирійська влада це робить. Кілька тижнів тому неподалік міста Дараа сирійські опозиціонери відкопали масові поховання сирійських військових», – зауважує лондонський експерт.

Аналітики чекають на свідчення очевидців, адже турецька влада повідомила, що кордон перейшли сотні біженців із Сирії.
  • Зображення 16x9

    Марія Щур

    В ефірі Радіо Свобода, як Марія Щур, із 1995 року. Кореспондент, ведуча, автор програми «Європа на зв’язку». Випускниця КДУ за фахом іноземна філологія та Центрально-Європейського університету в Празі, економіст. Стажувалася в Reuters і Financial Times у Лондоні, Франкфурті та Брюсселі. Вела тренінги для регіональних журналістів.

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG