Доступність посилання

ТОП новини

Freedom House нагадує про стурбованість концентрацією влади в Україні


У міжнародній правозахисній організації Freedom House стурбовані концентрацією влади в Україні у руках Партії регіонів. Як передає агентство «УНІАН», про це сказав виконавчий директор Freedom House Дейвід Кремер, представляючи сьогодні у Києві оприлюднений ще у квітні звіт «Б’ючи на сполох: на захист демократії в Україні».

За його словами, також в організації стурбовані тим, як влада використовує суди та СБУ для «вибіркового правосуддя».

У звіті наголошується, що Президент України Віктор Янукович централізував владу. «Хоча дисципліна уряду Януковича є позитивною зміною, бо репрезентує відхід від нескінченних суперечок часів Ющенка і Тимошенко, вона також виявила авторитарні тенденції», – мовиться у звіті.

У Freedom House наголошують, що негативні наслідки включають запровадження суворіших умов для ЗМІ, вибіркове переслідування представників опозиції, тривожні випадки втручання СБУ в політичне життя України.

Також стурбованість у Freedom House викликає недотримання в повній мірі міжнародних стандартів при проведенні місцевих виборів у жовтні 2010 року, «слухняний парламент та руйнування базових свобод – слова та зібрань».

Корупція і надалі спустошує Україну, і є серйозні передумови для погіршення ситуації, вважають автори звіту.

З огляду на це у Freedom House рекомендують стримувати офіційні переслідування та спостереження за діячами громадянського суспільства та опозиції, обмежити роль СБУ задля забезпечення її відповідності демократичним практикам та захисту громадянських свобод, зупинити політично вмотивовані переслідування, здійснювати судові переслідування колишніх високопосадовців без урахування їхньої політичної приналежності.

Також у звіті міститься ряд рекомендацій щодо проведення майбутніх парламентських виборів, забезпечення свободи слова, а також спрощення діяльності громадських організацій в Україні.

У звіті Freedom House містяться рекомендації і для США та Європейського Союзу. Головною рекомендацією є збільшення уваги міжнародної спільноти до процесів, які відбуваються в Україні, і допомога у демократизації українського суспільства.
XS
SM
MD
LG