Останні десятиліття Україна перебуває в перманентній кризовій ситуації. Спочатку «застій», потім «перебудова», після цього почалася трансформаційна криза. А зараз новий її етап, до якого, як стверджує газета «День», призвели популізм і відповідне нарощування соціального тиску на бюджет. Йдучи до влади, Партія регіонів відчайдушно змагалася зі своїми політичними супротивниками за те, хто краще задобрить пенсіонерів, і частенько виходила переможцем. Укріпившись у владі, регіонали зрозуміли, що економіка вже не може витримати настільки роздуту «соціалку». Відтак стали з’являтися проекти, в яких, всупереч Конституції, урізуються соціальні пільги, тобто, права і свободи, що не вкладаються в «прокрустове ложе» держбюджету. Про це журналісти «Дня» розмовляють з демографом Еллою Лібановою.
Обсяги тіньової економіки в Україні сягають майже половини валового внутрішнього продукту. Зважаючи, що неодмінним супутником тіньовиків є корупція, дописувач газети «Голос України», підсумовує, що в державі вкрай низька ефективність функціонування чинної системи загальнодержавного фінансового контролю. Про необхідність впровадження централізованого контроль з боку виконавчої і законодавчої гілок влади наголошується в сьогоднішньому числі парламентського видання.
На стаціонарних постах ДАІ по всій країні водії-далекобійники зможуть переночувати, не турбуючись про збереження вантажу. Вже відновили роботу 34 пости дорожно-патрульной служби. Головна їхня особливість — спеціальне устаткування, яке дозволяє вимірювати швидкість руху машин, перевіряти автомобіль в усіх базах ДАІ. Це допоможе відшукати викрадені автомобілі або водіїв, що утекли з місця ДТП. Про останні зміни на дорогах розповідає газета «Факти».