Доступність посилання

ТОП новини

НАТО і Росія посперечалися в Сочі, але відзначили прогрес


Генереальний секретар НАТО Андерс Фоґ Расмусен (зліва), президент Росії Дмитро Медведєв

Прага – Як Генереальний секретар НАТО Андерс Фоґ Расмусен, так і президент Росії Дмитро Медведєв відзначили за підсумками саміту НАТО-Росія в Сочі, що на переговорах сторін був прогрес. Хоча суперечок у понеділок в Сочі було досить. Росія критикувала НАТО за нібито перевищення мандату в Лівії, погрожувала, що у разі відсутності поступок щодо американської ПРО в Європі Москва сама буде вирішувати ці проблеми. Кремль навіть не виключає планів створення власної нової системи протиракетної оборони.

Насамперед, на саміті НАТО-Росія в Сочі у понеділок дискутували навколо проблеми мандату НАТО в Лівії. Росія неодноразово звинувачувала альянс у перевищенні повноважень, передбачених резолюцією Ради безпеки ООН щодо Лівії. Зокрема, минулого тижня глава МЗС Росії Сергій Лавров критикував Францію за постачання зброї повстанцям у Лівії.

Генереальний секретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен заявив у Сочі, що дії НАТО в Лівії відповідають вимогам ООН, а всі сили і засоби альянсу направляються на відвернення загроз нападів на цивільне населення.

Російський президент Дмитро Медведєв наголосив у Сочі, що фактично в Лівії відбувається перевірка життєздатності нової стратегії НАТО. Медведєв також зробив висновок, що Росія і НАТО однаково бачать майбутнє Лівії.

У зустрічі НАТО-Росія в Сочі брав також участь президент ПАР Джейкоб Зума, який який останнім часом веде переговори від імені Африканського союзу з метою лівійського врегулювання.

НАТО і Росія погодилися на пошук компромісу щодо ПРО в Європі

Генереальний секретар НАТО повідомив також про прогрес на переговорах із Росією щодо можливого створення спільної системи ПРО в Європі.

Зокрема, Андерс Фоґ Расмуссен наголосив у Сочі: «В Лісабоні ми послали сильний сигнал, маючи на увазі пошук можливостей співпраці у галузі протиракетної оброни. Це складне завдання, і ми зрозуміли, що нам потрібні добрі, а не швидкі результати. Ми повинні зробити це, беручи до уваги проблеми безпеки всіх 29 країн-членів».

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив у відповідь главі НАТО, що Москва сподівається на взаємну концентрацію сторін на справжньому стратегічному партнерстві, включно зі спільним контролем загальних проблем безпеки.

Андер Фоґ Расмуссен за підсумками саміту НАТО-Росія в Сочі висловив сподівання, що домовленості з Москвою з питання ПРО в Європі можуть бути досягнуті на зустрічі сторін в Чикаго, яка відбудеться наступного року.

Російська сторона заявила у Сочі про зміцнення співпраці з НАТО. Але нещодавно Москва гостро критикувала Україну за спільні з США і НАТО морські маневри у Чорному морі і називала їх «небезпечними проявами у регіоні».

Москва виявляє відкрите незадоволення розвитком співпраці між Києвом і НАТО, бо вбачає у цьому занадто незалежну політику нинішньої української влади у галузі безпеки та міжнародної політики.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG