Доступність посилання

ТОП новини

Тимошенко обвинуватили заочно


Юлія Тимошенко під час судового засідання, 15 липня 2011 року

Київ – У п’ятницю на судовому засіданні колишньому Прем’єр-міністрові Юлії Тимошенко було висунуте обвинувачення у завданні державі збитків у півтора мільярда гривень внаслідок перевищення службових повноважень. Самої Юлії Тимошенко та її захисників у судовій залі в цей час не було. Головуючий суддя Родіон Кірєєв видалив її з судової зали через те, що вона відмовлялася вставати, звертаючись до суду.

Судове засідання розпочалося із суперечки між суддею Родіоном Кірєєвим та колишнім прем’єром Юлією Тимошенко. Суддя наполягав на тому, щоб підсудна підводилася, звертаючись до суду.
Суддя Родіон Кірєєв

«Суд вкотре роз’яснює необхідність дотримання вимог кримінально-процесуального кодексу України. Зокрема, відносно того, що всі учасники судового розгляду звертаються до суду і роблять свої заяви стоячи. Відступати від цього правила можна лише з дозволу головуючого. Не ухиляйтеся підсудна від виконання вимог Кримінально-процесуального кодексу», – закликав Родіон Кірєєв.

Проте Юлія Тимошенко категорично відмовлялася підводитися.

«Я дію в межах 55-ї статті Конституції, в якій чітко зазначені мої права, в тому числі і на такий процес. Це мій протест проти неправосудних дій на мою адресу, проти відсутності правосуддя в Україні і проти такого самого приниження і знущання над мільйонами людей в Україні з боку в тому числі і судової системи», – заявила вона.

Суддя назвав ці аргументи надуманими. Після більше ніж годинної суперечки суддя видалив Юлію Тимошенко із судового засідання.

Обвинувачення без обвинуваченого

На попередньому засіданні Юлія Тимошенко відмовилася від послуг адвоката Миколи Титаренка і сьогодні мала представити нових захисників. За її словами, вона мала представити чотирьох адвокатів, двоє з яких – представники американської юридичної компанії. Іноземні адвокати їй потрібні для того, щоб світ чув «кожне сфальшоване обвинувачення». Проте через суперечку із суддею і подальше видалення із зали суду представити своїх нових захисників Юлія Тимошенко не встигла.

Відтак представник Генеральної прокуратури виголосила обвинувальний висновок при відсутності обвинуваченої й представників її захисту. Депутатів-б’ютівців, які протестували проти цього, суддя видалив із залу.

Згідно з обвинувальним висновком, в січні 2009 року Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко, зловживаючи службовим становищем, завдала державі збитків на більше як півтора мільярда гривень.
Прокурор держобвинувачення Лілія Фролова

«Тимошенко усвідомлювала, що зазначені нею в директивах умови – при підписанні контракту купівлі-продажу природного газу в 2009–2019 роках і про обсяги та умови транзиту газу – є економічно невигідними та неприйнятними для України і призведуть до спричинення державі збитків», – наголосила прокурор Лілія Фролова.

Новим адвокатам потрібен час

Після виголошення обвинувального висновку суддя Родіон Кірєєв заборонив фото- і відеозапис та телетрансляцію процесу. Заслухавши сторону обвинувачення, суддя переніс засідання у кримінальній справі проти колишнього Прем’єр-міністра на 18 липня, щоб конституційні права Юлії Тимошенко були дотримані і, відповідно до вимог Карно-процесуального кодексу, пояснити їй права підсудного.

За словами члена парламентського комітету з питань правосуддя, позафракційного депутата Святослава Олійника, і суддя, і обвинувачувана приблизно порівну винні в тих ексцесах, що виникають під час слухання.

«Я вважаю, що публічний політик не може демонструвати таку зневагу до суду, – каже він. – З іншого боку, суд мав би забезпечити належні умови для присутності усіх охочих. Не зроблено ані те, ані те».

За словами Святослава Олійника, те, що зачитували обвинувальний висновок без участі Юлії Тимошенко та її адвокатів, не створює великої проблеми, адже вони отримають його текст у друкованому варіанті.

Разом з тим, Святослав Олійник зазначає, що новим адвокатам Юлії Тимошенко потрібен час,щоб ознайомитися зі справою. З огляду на це він вважає, що швидкий розгляд справи може поставити під сумнів неупередженість суду.

Два мітинги: за і проти Тимошенко
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:35 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ
  • Зображення 16x9

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG