Доступність посилання

ТОП новини

Китай критикує зустріч Обами з Далай-ламою


Міністерство закордонних справ Китаю заявило в суботу ввечері, що зустріч раніше цього дня в Вашингтоні президента США Барака Обами і тибетського духовного лідера в вигнанні Далай-лами «стало грубим втручанням у внутрішні справи Китаю, боляче вразило почуття китайського народу і зашкодило китайсько-американським відносинам», повідомило офіційне китайське агентство «Сіньхуа».

Раніше в суботу Обама прийняв Далай-ламу в Білому домі попри попередження з боку Китаю, частиною якого є нині Тибет, але не в Овальному кабінеті, де відбуваються офіційні прийняття, а в так званій Маповій кімнаті – приміщенні для неофіційних заходів.

Напередодні Білий дім заявив, що ця зустріч підкреслює, що президент США «твердо підтримує збереження унікальної релігійної, культурної й мовної ідентичності Тибету і захист людських прав тибетців» і наголосить на тому, що він постійно підтримує діалог між представниками Далай-лами і владою Китаю з метою залагоджувати розбіжності.

Далай-лама, який нещодавно відмовився від ролі політичного лідера тибетців у вигнанні і залишився лише духовним лідером тибетців, уже давно заявляє, що змирився з владою Китаю над Тибетом і лише мирним шляхом домагається для тибетців у Китаї певних прав. Китай же щоразу твердить, що Далай-лама є сепаратистом, і різко протестує проти будь-яких його зустрічей із іноземними офіційними особами.
XS
SM
MD
LG