Доступність посилання

ТОП новини

Латвійці проголосували за розпуск парламенту


Під час референдуму у Ризі
Під час референдуму у Ризі

Рига – Переважна більшість латвійців на всенародному референдумі, який відбувся у Латвії 23 липня, проголосувала за розпуск Саейми (парламенту) країни. Оглядачі зазначають, що це був «референдум протесту» не лише проти парламенту, але й проти політичної системи Латвії загалом. Очікується, що восени відбудуться позачергові парламентські вибори. Наразі, на думку експертів, новий склад латвійської Саейми навряд чи буде кращим, ніж попередній.

Активність латвійців була доволі високою – 45% громадян країни взяло участь у всенародному референдумі, 95% виборців проголосувало за розпуск латвійського парламенту.

«Я голосував «за» розпуск парламенту. Очікую, що щось зміниться, стане трохи краще. Обрані депутати думатимуть, як і належить, про нас», – каже учасник референдуму Улдіс Зариньш.

Народ змусить політиків рахуватися з його думкою

Згідно з даними опитування, проведеного компанією TNS Latvia, 52% економічно активного населення Латвії очікують, що після розпуску парламенту політична ситуація у Латвії зміниться.

Політолог Філіп Раєвський вважає, що головним результатом референдуму є те, що надалі політики рахуватимуться з волевиявленням народу.

«До цього у народних обранців було відчуття, що після виборів, отримавши мандат, усі чотири роки все буде спокійно, що вони отримуватимуть платню і «голова не болітиме». Однак цей референдум – добрий урок для них. Надалі політики будуть уважнішими, рахуватимуться з тим, що їх можуть зняти, і це непогано», – вважає політолог.

Новий парламент, старі проблеми

За словами керівника Центральної виборчої комісії Латвії Андріса Цимдарса, позачергові вибори можуть відбутися 17 вересня цього року.

Наразі експерти песимістичні у своїх прогнозах. На думку економіста Райти Карнієте, позачергові вибори розчарують виборців, оскільки жодна з партій, що мають намір у них взяти участь, не здатна здійснити реформи, які очікує народ.

Водночас економіст Улдіс Осіс вважає, що у довгостроковій перспективі жителі Латвії будуть більш дієвими і особисто братимуть участь у політичному житті держави.

Боротьба екс-президента проти олігархів продовжується

Ініціатором проведення всенародного референдуму з питання розпуску Саейми Латвії став колишній президент країни Валдіс Затлерс, який вважає що місцеві олігархи мають значний вплив на депутатів.

Після того, як парламент не проголосував за його повторне обрання президентом Латвії, Валдіс Затлерс заснував нову «Партію реформ».

На її чолі екс-президент Латвії має намір продовжити боротьбу з олігархами і брати участь у перевиборчих перегонах.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG