Доступність посилання

ТОП новини

США: Конгрес і проблема державної заборгованості


Будівля Конгресу США
Будівля Конгресу США

Нью-Йорк – У Конгресі Сполучених Штатів нині вирішується доля законопроекту, який має вповноважити президента підняти стелю державної заборгованості. Без цього неприємного, але вкрай необхідного кроку уряд не зможе нормально функціонувати.

Проблема невідкладна, бо загрожує дефолт, тобто нездатність платити по рахунках, виплачувати пенсії, зарплатню воякам в Афганістані та Іраку тощо. Йдеться про те, щоб дозволити адміністрації Білого дому брати в борг нові трильйони, причому не пізніше як 2 серпня – це гранична дата.

Хоча формально йдеться про бюджетні асигнування, фактично ж – про шляхи боротьби з дедалі більшою заборгованістю, яка вже сягнула 14,5 трильйонів доларів, і з нестримним зростанням урядових видатків.

Республіканці у Конгресі принципово проти того, щоб уряд витрачав більше, ніж має в кишені, але ці конгресмени ладні погодитись підняти стелю заборгованості, одначе за умови значного скорочення видатків. Уряд, зі свого боку, погоджується скоротити видатки, але за умови значного підвищення податків.

Республіканці ідеологічно проти податків, а ця партія у Палаті представників переважає. У Сенаті більшість – демократи, однопартійці президента, і вони на боці адміністрації.

Білий дім закликає до компромісу

Президент Барак Обама перед голосуванням у Конгресі закликав до двопартійної згоди. «Я сказав лідерам обох партій, що вони мусять дійти компромісного варіанту, такого, що буде схвалений обома палатами Конгресу. Такий компромісний варіант я зможу підписати. Я певен, що ми можемо дійти такого компромісного рішення. Попри наші розбіжності, ми спільно з лідерами республіканців раніше знаходили спільний знаменник. І я певен, що достатня кількість членів обох партій врешті-решт спроможуться відсунути політичні інтереси осторонь і допоможуть нам сягнути прогресу», – заявив він.

Компроміс поки що залишається пропозицією, хоча останній за часом варіант законопроекту, пропонований спікером Палати представників Джоном Бейнером, він сам називає компромісним і закликає Сенат затвердити цей документ. Відбулося процедурне голосування, і план Бейнера схвалили, відкривши йому шлях до затвердження. Палата представників, як очікують, проголосує «за» попри опір із боку консервативного крила Республіканської партії.

Бейнер сподівається, що й Сенат схвалить його варіант. Але Геррі Рід, лідер демократичної більшості Сенату, заповідає там негайну поразку планові Бейнера. А президент Обама погрожує накласти вето, якщо цей законопроект покладуть йому на стіл.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

Помилка
XS
SM
MD
LG