Доступність посилання

ТОП новини

Турчинов: із укладанням газових контрактів 2009 року не можна було зволікати ані дня


Колишній перший віце-прем’єр-міністр в уряді Юлії Тимошенко Олександр Турчинов заявив сьогодні, що на час укладення контрактів із Росією про постачання газу в січні 2009 року Україна не могла б протриматися й дня, і рахунок ішов на лічені години за умов, коли постачання російського газу було цілком перекрите.

Виступаючи як свідок на засіданні Печерського районного суду Києва в процесі над колишнім Прем’єр-міністром, Турчинов сказав, що вже з дня 19 січня, коли угоди були врешті підписані, планувалося відмикання від газу низки промислових підприємств через зниження тиску в газотранспортній системі, і Україна зазнала б великих збитків.

За його словами, ті, хто каже, що Україна могла тоді вести дискусії ще кілька місяців, – або «неосвічена людина», або свідомо дає неправдиві свідчення на політичне замовлення.

Як сказав Турчинов, досягнена на переговорах ціна на газ для України була на той час дуже вигідна, і Тимошенко своїми домовленостями з російською стороною про ці контракти «врятувала всю країну».

Раніше сьогодні він також заявив, що на засіданні українського уряду в Києві того дня, 19 січня 2009 року, коли в Москві добігали кінця газові переговори, жоден член уряду не висловився проти підписання газових угод на умовах, про які домовилася Тимошенко.

Перед цим інший свідок, колишній міністр юстиції Микола Оніщук, заявив, що питання про перебіг переговорів, які відбувалися 19 січня в Москві, перебував того ж дня на порядку денному засідання уряду в Києві, але Кабмін обмежився обговоренням, і питання про затвердження директив узагалі не виносилося на голосування.

Нинішня влада України вважає, що укладені тоді газові контракти нерівноправні і рано чи пізно підірвуть засади двосторонньої співпраці України і Росії.
XS
SM
MD
LG