Доступність посилання

ТОП новини

Мінськ і Москва критикують санкції США проти Білорусі


Прем’єр-міністр Білорусі Михайло М’ясникович назвав нові санкції, запроваджені минулого тижня Сполученими Штатами стосовно Білорусі, «агресією проти народу і викликом союзній державі» (яку формально складають Росія і Білорусь).

У ході засідання в Москві ради міністрів Союзної держави Росії і Білорусі, М’ясникович назвав санкції «актом агресії щодо білоруського народу, щодо економіки нашої країни і до секторів, які тісно пов’язані з кооперацією з Російською Федерацією».

За словами чиновника, Мінськ розраховує на підтримку Росії та Казахстану, щоб подолати наслідки американських санкцій.

Також прем’єр-міністр Росії Володимир Путін поставив під сумнів санкції Вашингтона у відповідь на дії Олександра Лукашенка щодо його політичних супротивників.

Путін, виступаючи у понеділок у Москві на спільному брифінгу зі своїм білоруським колегою Михайлом М’ясниковичем, висловив упевненість, що Мінськ впорається з труднощами в економіці, особливо якщо полегшить доступ російського бізнесу на білоруський ринок. «Що ж до санкцій, то моє тверде переконання полягає в тому, що вони ніколи не бувають ефективними, а, навпаки, дають ефект, протилежний тому, який очікується», – заявив Путін.

Санкції, як повідомлялося раніше, були введені днями проти компаній «Белшина», «Гродно-Азот», «Гродно-Хімволокно» і «Нафтан». Крім того, США значно розширили список білоруських чиновників, яким заборонено в’їзд до США, однак їхні імена названі не були.
XS
SM
MD
LG