Доступність посилання

ТОП новини

Омбудсман: Тимошенко побоюється оприлюднення діагнозу «провладним лікарем»


Колишня Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко наполягала під час зустрічі в суботу в камері слідчого ізолятора з представниками омбудсмана, серед яких був професійний лікар, щоб її обстежили особистий лікар і медсестра незалежно від того, де це відбуватиметься – в залі суду чи слідчому ізоляторі, повідомила прес-служба уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової.

За цим повідомленням, Тимошенко заявила, що їй потрібен негайний аналіз крові, який дасть можливість встановити причину погіршення здоров’я, а в разі обстеження «провладними лікарями» виникає ризик оприлюднення діагнозу.

Крім того, під час зустрічі з представниками омбудсмана колишній прем’єр заявила, що не збирається використовувати результати медичного обстеження як аргумент для зміни запобіжного заходу, а застосує їх тільки для своєчасного і кваліфікованого лікування.

У повідомленні також мовиться, що Карпачова, отримавши звернення народних депутатів із цього ж приводу, направила листа судді Печерського районного суду Києва Родіону Кірєєву з проханням надати дозвіл на медичне обстеження колишнього голови уряду її особистим лікарем. Якщо суд не знайде підстав задовольнити це клопотання, омбудсман пропонує включити особистого лікаря Тимошенко на паритетних засадах до складу комісії Міністерства охорони здоров’я.

Раніше в суботу Державна пенітенціарна служба повідомила, що Тимошенко цього дня вже втретє «у категоричній формі» відмовилася від обстеження і медичної допомоги, задля яких до Київського слідчого ізолятора в черговий раз прибула група медичних фахівців МОЗ.

У четвер під час процесу в справі про газові контракти з Росією 2009 року Тимошенко стало зле в залі суду після того, як раніше того дня суд не допустив до неї лікаря, «якому вона довіряє». Цього ж дня захисники колишнього прем’єра заявляли, що в неї під час перебування під вартою в СІЗО з’явилися «тривожні симптоми» погіршення стану здоров’я, «не схожі на симптоми відомих хвороб». А прокурор у справі попросив суд забезпечити її медичний огляд у СІЗО, для чого в процесі оголосили перерву до понеділка.
XS
SM
MD
LG