Доступність посилання

ТОП новини
16 Листопад 2018, Київ 06:03

Освітні війни: на Донеччині проти закриття шкіл


Протести проти планів закрити школи на Донеччині почалися ще взимку

Київ – У Макіївці Донецької області ще тривають судові процеси, в яких оскаржується рішення закрити три макіївські школи. А от донецьку школу № 111 таки вдалося відстояти. Ворошиловський районний суд Донецька вже ухвалив зупинити ліквідацію цієї школи. Резонанс навколо таких подій міністр освіти та науки Дмитро Табачник вважає провокацією шкільного керівництва. Проте у залі судових засідань на захист навчальних закладів стали і батьки, і учні. Якщо суд не ухвалить рішення до 1 вересня, то школи все одно відкриють, пообіцяв голова Донецької ОДА Андрій Шишацький.

Світлана Білецька, мама другокласника та одинадцятикласниці донецької школи № 111, яку хотіли закрити, як і інші батьки, брала участь у всіх судових засіданнях.

Вона каже, що, на відміну від будівлі нинішнього навчального закладу, де завершено ремонт, приміщення шкіл, куди пропонували переводити дітей, в аварійному стані.

«Наша будівля розташована в центрі району, і зрозуміло, що нашу школу вже давно продали. Тому вони просто тепер не хочуть повертати гроші, намагаючись у будь-який спосіб і якнайшвидше це зробити. Кажуть, буде чи то готель, чи то якийсь нічний заклад», – розповіла Світлана.

Міністр стурбований якістю освіти, народ – ні?

Міністр освіти та науки Дмитро Табачник дуже емоційно зреагував на запитання журналістів щодо цієї та інших шкіл, які хочуть закрити. На його думку, журналісти просто «ганяються за смаженими фактами».

Головна причина конфлікту, зокрема, щодо донецької школи № 111, за словами міністра, – побоювання шкільного керівництва втратити посади.

«Три педагоги, всі адміністратори далеко пенсійного віку, стоять на смерть, щоб не закривати свою школу. Розуміють, що вони не будуть адміністраторами в нових колективах. І вся країна слухає неправду, бо до якості освіти їм абсолютно байдуже. Молоді вчителі всі вже перейшли в нові школи, одержали навантаження», – заявив Табачник.

Але керівник юридичного департаменту секретаріату партії «Фронт змін» Павло Петренко вважає, що заява міністра «не відповідає дійсності» і є «нав’язуванням думки» за сприяння місцевої влади.

«Це навіть не суперечка між місцевою владою і батьками, це відкрита війна, – зауважив депутат. – Місцева влада намагається показати всю свою силу своїм співгородянам. Таке відчуття, що у цієї влади немає своїх власних дітей чи онуків».

Закриття шкіл – покращення освіти

Можновладці запевняють: вони якраз і опікуються інтересами учнів та їхніх батьків, оскільки дбають про якість освіти. На думку Дмитра Табачника, діти, які вчаться у малокомплектних школах, програють своїм одноліткам із великих навчальних закладів.

«Ми єдина країна в Європі, де є кількасот шкіл із кількістю учнів від 1 до 10. Це неконкурентоспроможні в майбутньому люди, які скалічені», – заявив міністр.

Закриття шкіл не означає їхнього знищення, говорить Прем’єр-міністр Микола Азаров. Це, навпаки, дозволить розширити інші навчальні заклади, що «сприятиме підвищенню якості освіти», вважає голова уряду.

Процесові закриття, за словами Азарова, обов’язково мають передувати дві умови. «Насамперед, батьки дітей повинні погодитися, тому треба переконувати, – зауважив Прем’єр-міністр. – По-друге, ми повинні забезпечити підвезення дітей, ремонт доріг, нормальні робочі умови у тих школах, куди перейдуть діти, і кожний педагог повинен бути працевлаштований».

Ліквідувати не можна вчитися

Наразі вдалося відстояти лише один навчальний заклад. 26 серпня Ворошиловський районний суд Донецька виніс рішення зупинити ліквідацію донецької школи № 111.

Продовжує оскаржуватися законність закриття ще трьох шкіл у Макіївці Донецької області – №№ 3, 100 та 27.

У Міністерстві запевняють: попри це, навчальні заклади готують до 1 вересня. Їхню долю мають вирішити не пізніше як 30 серпня.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG