Доступність посилання

ТОП новини

Студенти з Західної України «визволяли» у Криму стратегічні об’єкти


Табличка у Львові

Львів – 20 студентів, які навчаються в університетах Західної України, інспектували у Криму стратегічні об’єкти України, які на, їхнє переконання, окуповані Чорноморським флотом Росії. Місцева влада Криму перешкоджала молоді проводити акції. Тим не менше, студенти пробрались навіть на територію маяка «Сарич». Своїми враженнями про мандрівку до Криму студенти поділились із Радіо Свобода.

Молоді люди, члени Студентського братства, провели кілька акцій на кримському узбережжі з 21 до 24 серпня. Вони хотіли донести до громади, що понад чотири тисячі стратегічних об’єктів України і десятки гектарів землі, на їхню думку, окуповані Росією у Криму. І цю проблему українська влада не може вирішити понад 10 років. Згідно з судовими рішеннями, Державна виконавча служба Міністерства юстиції має вилучити кілька маяків, навігаційних знаків і обладнання, захоплених Чорноморським флотом Росії на кримському узбережжі.

Студенти демонтували табличку на контрольному пості

Студенти потрапили на територію маяка «Сарич» і, за словами речника Всеукраїнського студентського братства Олександра Савчука, якщо їм це вдалося, то це можуть зробити українські правоохоронці і виконавча служба, щоб звільнити маяк. Молодь демонтувала табличку на контрольному пості морської піхоти і вивісила власну, яку російські піхотинці зняли.

Таку вивіску причепили студенти
«Якби наша влада відстоювала національні інтереси, то вона б боролась за маяки, щоб повернути стратегічні об’єкті», вважає Олександр Савчук.
Затримували молодих «західняків» і російські офіцери, і українські правоохоронці, але після спілкування студентів відпустили. Втім, Севастопольський суд своїм рішенням рішенням заборонив Студентському братству проводити 24 серпня масові акції у Ленінському та Нахімовському районах .

Однак найбільшим подивом для молодих людей було те, що у Севастополі, щоб потрапити у державний океанаріум, всім громадянам необхідно проходити перевірку на блокпості Чорноморського флоту Росії. Це незаконний блокпост, каже студентський активіст Святослав Сірий, бо порушує суверенітет України.

«На блокпості ми поставили 10 наметів, щоб висловити свій протест. Коли переходили через шлагбаум, то на нас накинулись солдати, але підійшов майор і поцікавився, куди ми прямуємо, ми пояснили, що у державний український океанаріум. Він дав нам супровід», розповів студент.

Від Криму залишилось негативне враження

Молоді люди з Західної України зауважили, що місцева влада Криму підтримує російську сторону, що ніхто не зацікавлений у звільненні стратегічних об’єктів України.

Своїми враженнями від мандрівки у Крим поділились студенти з університетів Західної України:

Крим великий контраст, який бачиш у забудові від халупок і до великих готелів. А також цей контраст є серед людей. Одні нас запрошували, намагались допомогти, а інші кидали недопалки.

У мене склалося негативне враження від Криму. Коли я відпочивала там з батьками, то все було добре, а ось коли вже приїхали святкувати День незалежності, то відчула негативне ставлення, неприємне. Чула лайливі слова.

Дуже різне враження. Я була вперше в Криму. Коли у вишиванці, з державним прапором у руках зайшла у крамницю, то в мене запитували, для чого мені цей прапор. Але зустрічала також молодих людей з прапорами, які хотіли святкувати День незалежності. Дуже різні настрої серед кримчан.

Чимало львівських експертів переконані: щоб вирішити питання щодо повернення стратегічних об’єктів на кримському узбережжі, українській владі бракує політичної волі.
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG