Доступність посилання

ТОП новини

Янукович блефує і не збирається подавати до суду (огляд преси)


Київ – Україна не наважується оскаржити у суді газові контракти 2009 року і з кожним днем погіршує своє становище, переконує газета «Україна молода». Водночас, журналісти зауважують, що російське телебачення вже почало згадувати Україну в абсолютно негативному контексті. Причому не як раніше: «Ющенко – зло, Янукович – друг», а критичні стріли полетіли у найбільшого донедавна політичного союзника. Москва готується до інформаційної війни, бо повірила в наміри Києва оскаржувати свій газовий контракт у суді. Однак аналітики «України молодої» вважають, що Янукович блефує, бо не робить жодних кроків у цьому напрямку. Стаття називається «І хочеться, і колеться, й Росія не велить...».

Найгірший варіант – звернутися до суду і програти. Тоді шлях до компромісу буде ще складнішим, зазначає експерт газети «День». Інший оглядач видання вважає, що Києву потрібно було звертатись до суду ще півроку тому і спокійно, виважено, без зайвих емоцій розв’язувати суперечку. А так Україна ризикує опинитися без газу в опалювальний сезон.

Газета «Вечірні вісті» вважає, що наміри Києва добиватися розриву газових угод між країнами в суді дають шанси українцям на поступки з боку свого головного газового постачальника. Питання полягає у тому, якою ціною.

Про ціну на поступки пише і «Ділова столиця». Видання зазначає, що, прагнучи за будь-яку ціну позбутися невигідних газових контрактів, уряд може отримати ще кабальніші умови співробітництва з «Газпромом».

Державна податкова інспекція хоче отримати доступ до всіх офіційних реєстрів, щоб ефективніше контролювати чесність сплати податків. Як інформує «Ділова столиця», податківці запропонували на розгляд уряду постанову, яка б дозволила їм дізнаватись про всі зареєстровані транспортні засоби, про купівлю-продаж нерухомості, про всі нотаріально завірені оборудки, видані ліцензії та аудиторські висновки. Якщо уряд погодиться з ініціативою фіскалів, ті отримають можливість визначати повноту сплати податків, виходячи з видатків громадян і підприємств. Стаття називається «Податкова просить допомоги у суміжників».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG