Доступність посилання

ТОП новини

Росія вимагає гарантій, що систему ПРО не використають проти неї


Росія знову вимагає юридичних гарантій, що систему протиракетної оборони, яку розгортають у Європі Сполучені Штати Америки, не буде спрямовано проти її стратегічних ядерних сил.

Про це заявили в МЗС Росії, цього разу у зв'язку з підписаною у вівторок угодою між США і Румунією про розміщення в Румунії бази американських ракет-перехоплювачів SM-3.

У російському МЗС вважають, що у Раді Росія-НАТО потрібно виробити дієві і предметні рішення щодо задуму й архітектури системи ПРО, яка розгортається у регіоні.

Попереднього разу Росія виступала з вимогою таких гарантій на початку місяця, коли про домовленість зі США про розташування радара створюваної системи ПРО оголосила Туреччина.

Ідеться про новостворюваний європейський сегмент всесвітньої системи протиракетної оборони США, переважна частина якого буде морського базування, на бойових кораблях, які чергуватимуть у водах навколо Європи. Крім того, США домовилися й про наземні елементи – радар у Туреччині і бази протиракет у Румунії й Польщі.

Ця американська система також має стати частиною загальноєвропейської системи ПРО, про створення якої домовився союз НАТО на своєму саміті в Лісабоні минулого року. Іншою частиною будуть власні засоби ПРО європейських країн-членів НАТО.

За словами США й інших країн НАТО, йдеться про перспективний захист від імовірного ракетного нападу з боку таких країн, як Іран чи Північна Корея. Водночас Росія виступала і виступає проти всіх таких ініціатив Заходу, заявляючи, що ці оборонні системи створюють загрозу її стратегічним ядерним силам, а відтак і її національній безпеці.
XS
SM
MD
LG