Доступність посилання

ТОП новини

Велика Британія і Франція підтримують перехідних лідерів Лівії


Муаммар Каддафі (архівне фото). Місце перебування скинутого лідера Лівії невідоме
Муаммар Каддафі (архівне фото). Місце перебування скинутого лідера Лівії невідоме

Прага – Президент Франції Ніколя Саркозі і прем’єр Великої Британії Дейвід Камерон у четвер пообіцяли підтримати перехідних керівників Лівії. Це перший візит західних лідерів до Тріполі відтоді, як там усунули від влади Муаммара Каддафі, який правив Лівією понад чотири десятиліття.

Велика Британія допоможе знайти Муаммара Каддафі, пообіцяв у Тріполі британський прем’єр Дейвід Камерон. Вже понад три тижні поспіль опоненти колишнього лівійського лідера контролюють столицю, але місце перебування самого Каддафі досі невідоме.

Місія НАТО в Лівії протриває стільки, скільки необхідно, запевнив британський прем’єр.

«Це не закінчилося. Деякі частини Лівії досі перебувають під контролем Каддафі. Його далі шукають, і ми маємо запевнитися, що все зроблено», – заявив Дейвід Камерон.

Британський прем’єр Дейвід Камерон
А в Лондоні його прес-секретар оголосив, що Велика Британія видасть 950 мільйонів доларів із заморожених рахунків старої лівійської влади, щоб допомогти новому керівництву.

Поруч із президентом Франції Дейвід Камерон найактивніше підтримував міжнародну повітряну кампанію в Лівії.

Голова Національної перехідної ради Лівії Мустафа Абдель-Джаліль подякував обом лідерам за, як він сказав, «мужню» позицію під час лівійського повстання.

Він запевнив, що закордонні союзники повстанців матимуть пріоритет у майбутніх угодах із Лівією. «Ми не підписали жодної угоди, але як вдячний мусульманський народ ми цінуємо ці зусилля, і вони матимуть пріоритет, але прозорим шляхом», – зауважив Мустафа Абдель-Джаліль.

Керівник Національної перехідної ради Лівії також попередив, що деякі нинішні контракти переглянуть, якщо вони викличуть підозру.

Президент Франції Ніколя Саркозі у Тріполі закликав лівійців у першу чергу до примирення: «Франція каже своїм лівійським друзям: дивіться у майбутнє, без помсти, без відплати».

Ніколя Саркозі і Дейвід Камерон
Зі свого боку Каддафі, як виглядає, просить захисту в ООН. Диктор сирійського телебачення оприлюднив лист, який назвав посланням Каддафі до світової спільноти, із закликом зупинити «звірства» проти рідного міста лівійського лідера Сірт, яке контролюють його прихильники.

За даними Національної перехідної ради Лівії, Каддафі привласнив золотий запас Лівії і планує нові напади на нафтові родовища й електростанції.

Активні дипломатичні контакти нового лівійського керівництва тим часом тривають. У п’ятницю до Тріполі збирається прем’єр Туреччини, такі ж плани має і міністр закордонних справ Єгипту. А в середу там побував помічник державного секретаря США.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG