Доступність посилання

ТОП новини
10 Грудень 2018, Київ 01:37

Незалежна Україна проти комуністичного карного кодексу: чия візьме? (європейська преса)


Прага – У незалежній Україні й досі чинним залишається законодавство часів комуністичного режиму – це одна з головних тем нинішньої європейської преси про Україну. Низка публікацій присвячена також ситуації, в якій опинилось нинішнє українське керівництво у зв’язку з судом над Юлією Тимошенко. Своїми діями, на думку західних оглядачів, нинішня українська влада сама себе поставила у невигідне становище.

«Справа Тимошенко: Європейський Союз заганяє українського президента в кут» – статтю під таким заголовком опублікував швейцарський щоденник Le Matin. Україна сподівається на зближення з Європейським Союзом, однак недотримання принципів демократії створює українському Президентові проблеми, пише видання. Розгортання діалогу України з ЄС псує судовий процес над Юлією Тимошенко, який відбувається, на думку західних політиків, з порушенням демократичних принципів. Деякі європейські лідери навіть відкрито заявляють, що єдина мета суду – усунути головного суперника Президента з політичної сцени. Зокрема, швейцарська газета цитує слова депутата Європейського парламенту Маріо Давіда про те, що у цій справі «присутня величезна політична мотивація». У Києві розраховують на економічні й політичні вигоди, які принесе Україні Договір про асоціацію з ЄС, підписання якого заплановане на грудень. Але своїми діями українська влада сама себе загнала в кут. Для пошуків виходу зі складної ситуації у Києві взяли тайм-аут. Один із уже зроблених кроків – внесення до Верховної Ради змін до кримінального кодексу, який у разі його ухвалення, ймовірно, зможе дозволити Юлії Тимошенко повернутись на політичну сцену.

У незалежній Україні досі живуть за комуністичним законодавством – цій темі присвячена низка публікацій. Зокрема, популярне чеське інтернет-видання iDnes.cz звертає увагу на те, що Кримінальний кодекс, за яким нині судять колишнього прем’єра України Юлію Тимошенко, був ухвалений комуністичним режимом ще у 1962 році. На цьому наголосив і єврокомісар у справах розширення Європейського Союзу Штефан Філе. «Засудження колишнього українського прем’єра Юлії Тимошенко за кримінальним кодексом із часів комунізму пошкодить відносини Брюсселя з Україною», – завив Філе. На його думку, Юлії Тимошенко мала б сперечатись зі своїми опонентами не в судовій залі, а у передвиборчих дебатах.

І польське видання ONET.Wiadomości звертає увагу на ситуацію, яка склалась навколо суду з Юлією Тимошенко. Зокрема, міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський, пише видання, на форумі в Ялті наголосив на тому, що Україна повинна прагнути жити за західними стандартами демократії, прав людини і правопорядку. «Ми будемо порівнювати Україну не зі стандартами режиму в Білорусі, але з нашими», – цитує видання слова польського міністра. Зі свого боку, Польща сьогодні як країна, що головує в Європейському Союзі, обіцяє підтримку зусиллям України укласти Договір про асоціацію з ЄС. Умова одна: дотримання принципів європейської демократії, в тому числі й у веденні суду над Юлією Тимошенко.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG