Доступність посилання

ТОП новини

Газові переговори України і Росії мають завершитися до кінця жовтня – агентство


Умови постачання російського газу в Україну та його транспортування українською територією мають бути узгоджені до кінця жовтня, повідомило в понеділок агентство «Інтерфакс-Україна» з посиланням на «інформоване джерело, наближене до переговорного процесу».

За словами цього джерела, такої домовленості про «оптимізацію цін на поставлений в Україну газ і ціну його транспортування територією України» було досягнено в суботу під час зустрічі Президента України Віктора Януковича з керівництвом Росії.

«Це означає, що ціна на транспортування має задовольняти три сторони – Росію, Україну та споживачів у Європі», – цитує агентство слова свого співрозмовника.

Він підтвердив, що під час переговорів домовлено про реструктуризацію «Нафтогазу України», виокремлення з нього газотранспортної компанії та створення в будь-якій формі тристороннього консорціуму за участю України, Росії та Європи.

При цьому, за словами джерела, українська сторона пропонує знизити ціну газу до рівня, передбаченого контрактами російського «Газпрому» із Німеччиною.

Джерело наголосило, що президенти задали «загальний тренд переговорів», а конкретні цифри буде визначено під час міжурядових переговорів, які мають відбутися до кінця жовтня – «для того, щоб ці показники було враховано в проекті держбюджету України на 2012 рік».

Раніше в понеділок Прем’єр-міністр Микола Азаров заявив, що Україна і Росія досягли домовленості почати переговори про перегляд газових контрактів 2009 року про постачання і транзит газу, повідомили прес-служба українського уряду та українські агентства.

У рамках перегляду цих контрактів відбудеться й реструктуризація «Нафтогазу України», сказав він.

Крім того, Росія також погодилася створити тристоронній консорціум із управління українською газотранспортною системою разом із Україною і Європейським Союзом, сказав Азаров, повідомляючи про результати суботніх українсько-російських переговорів.

А ще раніше цього ж дня в Москві голова правління російського «Газпрому» Олексій Міллер заявив, що на переговорах із Україною «є прогрес, але говорити про якісь конкретні цифри і параметри сьогодні зарано».

Коментуючи переговори з Україною щодо газового питання на прес-конференції в Москві, Міллер заявив, що сторони домовилися продовжити ці переговори до кінця тижня.

У неділю прес-служби президентів України і Росії повідомляли про «суттєвий прогрес», досягнений на суботніх переговорах під Москвою Президента України Віктора Януковича і його російського колеги Дмитра Медведєва та голови російського уряду Володимира Путіна, а також на подальших недільних переговорах у Москві міністра енергетики та вугільної промисловості України Юрія Бойка і голови правління російського «Газпрому» Олексія Міллера.
XS
SM
MD
LG