Доступність посилання

ТОП новини

У Білорусі ухвалили закон проти масових протестів


У парламенті Білорусі

Прага – Нижня палата білоруського парламенту схвалила нову версію закону про масові заходи. У нових формулюваннях цього закону відсутні заборони на «організовану бездіяльність», що пропонувала внести представники силових структур Білорусі. Тепер у законі просто заборонено протести громадян, як «активність», дію. Для початку функціонування цей закон має бути схвалений тепер у верхній палаті парламенту .

Зокрема, нижня палата парламенту Білорусі внесла поправку до закону про масові заходи, що забороняє організовані через інтернет демонстрації. Законодавець Анатолій Ґлаз, голова комітету з прав людини, національних стосунків і ЗМІ, оголосив на прес-конференції у Мінську у середу, що «до поправок віднесено організацію несанкціонованих зібрань громадян із допомогою соціальних мереж в інтернеті».

Цю суперечливу поправку було розглянуто на закритому засіданні нижньої палати парламенту. Старий закон про масові заходи містив заборони на «будь-яку форму активності чи бездіяльності, організованої для висловлювання суспільних позицій». Депутат Ґлаз сказав журналістам, що посилання на «бездіяльність» було усунуто у новій редакції закону.

Новий проект закону є реакцією на ріст протестів у Білорусі

Поправки до згаданого закону про масові заходи в Білорусі з’явилися у відповідь на хвилю народних протестів, де демонстранти висловлювали своє невдоволення владою оплесками рук чи ж посилали сигнали тривоги за допомогою мобільних телефонів у наперед визначений час. Протести в Білорусі були викликані незгодою маніпуляціями влади на минулорічних президентських виборах, коли знову був обраний Олександр Лукашенко. Придушення виступів громадян республіки відбувається на фоні наростання економічних труднощів в Білорусі.

Оновлений закон забороняє будь-які акції протесту, не санкціоновані владою, і забороняє організацію таких протестів через інтернет та оголошення про них до санкціонування владою. Людям, котрі раніше були звинувачені у організації незаконних демонстрацій, заборонено тривалий час брати участь у їхній організації знову.

Новий закон розширив перелік місць, заборонених для демонстрацій, включно з радіусом у 100 метрів довкола освітніх установ. Опозиція Білорусі вважає, що для влади, яка боїться навіть «бездіяльності» власного народу, «дні існування, вірогідно, вже пораховані».

Поліція в Мінську попереджає навіть учасників невинних, неофіційних акцій щодо пропаганди здорового способу життя, що вони можуть бути заарештовані за «активність». Новий закон може вступити в дію вже 21 жовтня, після ухвалення у верхній палаті парламенту Білорусі.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG