Доступність посилання

ТОП новини
09 Грудень 2018, Київ 23:20

Громадські організації на чолі з «афганцями» планують новий Майдан


Афганці та чорнобильці штурмували Верховну Раду, Київ, 20 вересня 2011 року

Київ – Не допустити скасування соціальних виплат, розпустити Верховну Раду і призначити дострокові вибори – таку мету поставили перед собою учасники громадянського форуму, який сьогодні в Києві провели представники низки громадських організацій. Якщо парламентарі не погодяться на ці ультимативні вимоги, то учасники форуму беруться організувати в столиці й обласних центрах акції масової непокори.

Невелика зала Спілки письменників не змогла вмістити всіх представників громадських організацій, які прибули на громадянський форум. Чорнобилець Геннадій Бондар з Томашполя Вінницької області прибув до Києва з трьома колегами з «Союзу чорнобильців». Одного з них делегували до зали, а самі чекали на вулиці.

Організацією роботи та атмосферою форуму Геннадій Бондар лишився незадоволений. За його словами, «тут кожен на себе тягне, як Лебідь, Рак і Щука». Чи братиме він участь в акціях протесту, Геннадій Бондар для себе ще не вирішив.

Депутатам нагадають, що повноваження собі вони подовжили самі

Тон на засіданні форуму задавали ветерани-«афганці» з організації «Ніхто, крім нас», які на акції протесту у вересні прорвалися до будівлі Верховної Ради. Вони висловили категоричну незгоду з лідерами «Союзу Чорнобиль Україна» Юрієм Андрєєвим та Спілки ветеранів Афганістану Сергієм Червонопиським, які підписали меморандум порозуміння з урядом. Відтак афганці закликали 3 листопада провести акції протесту у Києві та в усіх обласних центрах, а до того часу створити регіональні штаби з проведення акцій.

Серед ініціаторів акції також голова організації «Спільна справа», один з лідерів підприємницького майдану Олександр Данилюк.

«Це має бути громадянський Майдан з відновлення в країні конституційного ладу, – каже він. – Адже цей парламент сам подовжив свої повноваження (після скасування конституційної реформи). «Афганські» організації взяли на себе місію забезпечити мир спокій і відсутність провокацій з боку правоохоронних органів».

Під політичними гаслами люди не протестуватимуть – політолог

Натомість віце-прем'єр-міністр Сергій Тігіпко бачить у заявах ветеранів-афганців про підготовку акцій масової непокори лише політику. При цьому він наголосив, що урядова робоча група на чолі з ним виконала абсолютно всі умови «афганців» стосовно допомоги інвалідам, матерям, які залишилися без синів, сім'ям померлих афганців тощо.

Політолог Володимир Фесенко вважає, що протести під політичними вимогами навряд чи мають перспективу стати масовими.

«Значна частина «афганців» не піде на політичні акції протесту. На мій погляд, розширення масштабів протестів можливе лише тоді, коли з’явиться соціально-економічне підґрунтя для цього. Або якщо влада знову обіцятиме одне, а робитиме інше, або буде нова спроба підвищення комунальних тарифів – тоді ризики для влади зростають», – каже політолог.

На думку політолога, після резонансної акції протесту під парламентом популярність ветеранів-«афганців» зросла, після чого вони стали авангардом протесту.
  • 16x9 Image

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG