Доступність посилання

ТОП новини

У Європарламенті побоюються охолодження відносин із Україною


Перенесення візиту Президента України Віктора Януковича до Брюсселя може стати може стати початком «найбільшого охолодження у двосторонніх відносинах України з ЄС за останні 20 років», вважає голова делегації Європейського парламенту зі зв’язків із Україною Павел Коваль.

«Президент Янукович може ввійти в історію України як Президент, який мав шанс привести Україну ближче до ЄС, але вирішив вчинити інакше», – сказав сьогодні Коваль у Брюсселі, цитує його агентство «Інтерфакс-Україна».

За словами депутата Європарламенту, в останні два-три тижні він отримував сигнали про те, що українська сторона змінила лінію переговорів.

В України «з’явилися очікування записати в угоді дуже чітко перспективу членства, раніше цього не було – раніше домінувала прагматична лінія», заявив він. За словами Коваля, на це звернули увагу багато спостерігачів, які зазначили, що це «завершиться перенесенням переговорів».

У зв’язку з цим європейський політик припустив, що якщо переговори не завершаться найближчим часом, то «їх буде відкладено надовго».

«Усі, хто відповідає за переговори про асоціацію, мають зважати не лише на інтереси політичних сил, а й на інтереси громадян. Цей договір був би великим кроком для країни», – переконаний Павел Коваль.

Раніше сьогодні і Брюссель, і Київ оголосили, що очікуваний було на 20 жовтня візит Віктора Януковича до Брюсселя не відбудеться, а нова його дата не визначена.

За словами речників Євросоюзу, сторони вирішили, що нинішні умови «не гарантують поступу» в переговорах про укладення договору про асоціацію і зону вільної торгівлі України й ЄС, тому візит відкладено, доки умови в Україні не поліпшаться. Йдеться, зокрема, про проблеми в Україні з верховенством права і дотриманням засадничих принципів відносин із ЄС, які виявляються в вибірковому правосудді і політично вмотивованих процесах проти діячів опозиції.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG