Доступність посилання

ТОП новини
10 Грудень 2018, Київ 16:21

Меджліс: діалог влади і кримських татар припинився


Меджліс кримськотатарського народу, Сімферополь

Сімферополь – Лідери Меджлісу кримськотатарського народу кажуть, що останнім часом діалог між владою автономії та кримськими татарами припинився. Кримський уряд, що його тимчасово очолює перший віце-прем’єр-міністр Павло Бурлаков, «відійшов від лінії покійного прем’єра Василя Джарти», який співпрацював із Меджлісом. Про це в інтерв’ю Радіо Свобода заявив голова Меджлісу Мустафа Джемілєв. Урядовці це спростовують і стверджують, що співпраця триває «у робочому режимі».

Після смерті в середині серпня кримського прем’єра Василя Джарти, який активно вибудовував важкий, але продуктивний діалог із кримськими татарами, лідер Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв лише один раз зустрічався з виконувачем обов’язків голови уряду автономії Павлом Бурлаковим.

Мустафа Джемілєв каже, що діалог із владою практично припинився, більше того, кримські чиновники чим далі, тим більше ухвалюють рішень, котрі суперечать інтересам або ж порушують права кримських татар.

Мустафа Джемілєв
Мустафа Джемілєв
«На похованні Джарти Бурлаков клявся, що йтиме його шляхом. Але вже за кілька днів ухвалив зовсім протилежне рішення. Якщо Джарти назвав встановлення влітку поклінного хреста біля Феодосії провокацією, що не має стоунку до релігії, то тепер уряд під керівництвом Бурлакова вирішив цей хрест встановити. Це не конструктивний підхід», – зазначає Мустафа Джемілєв.

Він також наводить приклади звільнення кримських татар із органів виконавчої влади автономії, зміну керівника єдиного об’єкту кримськотатарської культурної спадщини, що зберігся, – Бахчисарайського палацу – без консультацій із Меджлісом та припинення урядових зусиль із розв’язання земельної проблеми.

Діалог продовжиться після призначення кримського прем’єра?

Віце-прем’єр кримського уряду Катерина Юрченко не погоджується з цим, вона каже, що процес виділення репатріантам землі і звільнення ними самозайнятих ділянок триває, як і діалог із Меджлісом.

Катерина Юрченко
Катерина Юрченко
«Я бачу цей діалог, я беру в ньому участь. Багато питань почали вирішуватися і вони продовжують вирішуватися. Ця важка робота раніше почалася і зараз уже ввійшла у таке системне русло», – зауважила Катерина Юрченко.

За її словами, прикладом цього може бути результат спільних зусиль із відновлення бюджетного фінансування Державної програми з повернення та облаштування раніше депортованих кримських татар, що було зупинене з початком нинішнього року. Віце-прем’єр каже, що кошти надійдуть уже в листопаді. Крім того, кримський уряд лобіює включення коштів для репатріантів до Державного бюджету України на наступний рік, повідомила Катерина Юрченко.

Керівник урядової Експертної ради і радник голови уряду автономії Олександр Форманчук визнає проблеми у стосунках лідерів кримських татар та очільників республіканської влади.

«Той імпульс, що дав Джарти, сьогодні дещо знизився і затухає. Це пов’язано насамперед із невпевненістю Бурлакова, чи призначать його прем’єром. Тут є певний елемент побоювання, щоб бува не донесли якихось дратуючих мотивів в Адміністрацію Президента. Та пауза, що виникла з призначенням прем’єра, не на користь такому діалогу», – вважає кримський політолог.

Разом з тим Олександр Форманчук припустив, що як тільки в Криму з’явиться легітимний глава уряду автономії, то діалог із кримськими татарами буде поновлений у повному обсязі, хто б цю посаду не обійняв.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG