Доступність посилання

ТОП новини

Прем’єр Греції припускає відмову від референдуму про допомогу


Нові повідомлення з Греції в четвер увечері свідчать, що прем’єр-міністр Греції Йоргос Папандреу тепер не виключає можливості відмовитися від свого плану провести референдум щодо угоди про міжнародну фінансову допомогу його країні.

Виступаючи в парламенті, він не дав чітко знати, чи не збирається він скасувати свій план провести всенародний референдум про затвердження цієї угоди, як повідомляли напередодні анонімні джерела.

Але Папандреу заявив, що відкинення цієї угоди, чи то через референдум, чи через дострокові вибори, чи через втрату парламентської більшості, чи через політичну слабкість означало б вихід Греції з зони спільної валюти євро.

А раніше в четвер на терміновому засіданні уряду Папандреу заявив, що референдум «ніколи не був самоціллю» і міг би бути не потрібен у разі широкої згоди з планом фінансового порятунку в парламенті.

Така згода наразі не гарантована. Партія Папандреу має в парламенті більшість лише в два голоси, і в ній є багато незгодних із планом.

Так само й лідер опозиції Антоніс Самарас не дав знати, чи підтримає його блок угоду про порятунок. Водночас агентства цитують слова Самараса, що ця угода «неминуча».

Становище в Греції, зокрема, у зв’язку з рішенням прем’єра про референдум, є однією з головних тем саміту «Групи двадцяти» найбільших економік світу, що відбувається в четвер і п’ятницю.

У п’ятницю ж парламент Греції має голосувати щодо довіри урядові.

На початку тижня Папандреу несподівано оголосив, що угоду про міжнародний фінансовий порятунок Греції від боргової і бюджетної кризи має затвердити всенародний референдум, що викликало гостру міжнародну реакцію.

Минулого тижня керівники країн зони євро погодилися надати Афінам другий пакет фінансової допомоги обсягом у 130 мільярдів євро, а також списати 50 відсотків грецьких боргів, щоб урятувати Грецію від дефолту.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG