Доступність посилання

ТОП новини

Віталій Кличко: ми не можемо чекати ще 20 років (європейська преса)


Прага – Оглядачі попереджають, що українській гривні загрожує девальвація. Газети також не виключають, що українсько-російські переговори щодо нової ціни на російський газ для Києва «заходять у глухий кут». Деякі з європейських газет не виключають, що «Німеччина хоче використати справу Тимошенко для блокування угоди ЄС – Україна». Віталій Кличко заявляє про своє бажання стати політичним лідером в Україні.

Московська «Нєзавісімая газета» стверджує устами експертів, яких цитує, що перехід Києва на російські рублі під час розрахунків за газ частково рятує українську гривню від девальвації. Але, як стверджують експерти, зростання негативного торговельного сальдо України (понад 8 мільярдів доларів за 2011 рік) і досягнення ціною за газ позначки у 400 доларів за тисячу кубів у жовтні роблять перспективу девальвації гривні неминучою. Хоча, як зауважують фінансові аналітики, такий процес дуже небезпечний для Росії, яку може заполонити хвиля дешевих українських товарів. Газета також переконана, посилаючись у цьому на експертів, що шантаж з боку Києва щодо перешкод Росії у вступі до Світової організації торгівлі з метою отримання нижчих цін на газ навряд чи пройде, але це свідчить, що переговори по газу між Києвом і Москвою знову заходять у глухий кут. Хоча ситуація з ціною на російський газ для України стає критичною, з 1 жовтня Київ платить Москві вже по 405 доларів за тисячу кубів, а з нового року ця ціна автоматично виросте до 455 доларів, що тягне за собою економічний колапс в українській економіці.

Польська «Жечпосполіта» стверджує, що, за її неофіційними дипломатичними джерелами, «німці хочуть використати справу Юлії Тимошенко для блокування угоди між ЄС та Україною». Але лист Тимошенко із в’язниці на адресу європейців, як сказало це джерело, нібито знімає цю необхідність для Берліна. І тепер все залежить від конкретної поведінки німецької сторони у процесі вирішення долі угоди. Тут також йдеться про вичікувальну позицію Києва, коли у Верховній Раді відкладають голосування щодо декриміналізації статей Кримінального кодексу, включно зі статтею 365, за якою засуджено до 7 років ув’язнення Юлію Тимошенко. Експерти, цитовані у «Жечпосполитій», стверджують, що лист Тимошенко позбавляє аргументів супротивників угоди ЄС з Україною. Німецький аналітик Корнеліус Охманн з Фонду Бертельсманна вважає також, що угода ЄС з Україною дуже вигідна німецькій економіці.

Лондонська «Дейлі Телеґраф» публікує великий матеріал на тему, для чого Віталій Кличко лишає прибутковий для нього бокс і хоче стати впливовим політиком в Україні. Кореспондент видання подорожує з Віталієм Кличком українськими теренами і відзначає, що наприклад, та ж Одеса з її сірими пострадянськими буднями, де Кличко дає інтерв’ю журналістам, значно відрізняється від блиску і розкоші Лас-Веґаса. Видання цитує Віталія, який каже про своє занепокоєння пасивністю українців, їхньою зневірою у політиках різних партійних груп і стверджує, що готовий включитися у політичну боротьбу заради реального реформування України в інтересах широких мас народу. «Дейлі Телеґраф» відзначає політичну перспективу партії Кличка «Удар» як українського демократичного альянсу за реформи, який здобуває все більше прихильників на місцях. Віталій каже журналістам, що українців необхідно активізувати до послідовної боротьби за майбутнє, до терплячого просування шляхом реформ в Україні, бо іншого виходу для суспільства немає. Віталій Кличко каже журналістові «Дейлі Телеґраф» під час розмови в одному з одеських ресторанів, що українці розчаровані неправильним рухом за останні 20 років і необхідно щось кардинально змінювати та рухатися на об’єднання із Заходом. «Ми мали шанси упродовж 20 років стати демократичною країною, і ми не можемо чекати цього ще 20 років», – наголошує Віталій Кличко. Він вважає, що насамперед важливо дати громадянами конкретну програму дій, до чого й прагне його політична сила у всіх регіонах України.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG