Доступність посилання

ТОП новини

Карпатська Україна. «Антитабачниківська» версія


Київ – Активісти громадського руху «Не будь байдужим!» запропонували школярам мультимедійний посібник з історії Карпатської України. У форматі відео старшокласники можуть ознайомитись з архівними документами, мапами та хроніками часів становлення української державності на Закарпатті.

Карпатська Україна. «Антитабачниківська» версія
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:52 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Автор посібника історик Олександр Пагіря вражає, що події, які відбулися на Закарпатті напередодні Другої світової війни, мають «без перебільшення загальноукраїнське значення». Більше того, на його думку, фактично Карпатська Україна стала першою державою Центральної Європи, яка чинила збройний опір нацистському блоку (оборона Закарпаття від наступу угорської армії 15-18 березня 1939 року).

Саме тому про історію Карпатської України так актуально говорити саме зараз, переконаний Олександр Ярмола з гурту «Гайдамаки» (музиканти надали власний музичний доробок для музичного супроводу мультимедійного проекту). «У світі ніхто не цікавиться тими націями, яких б’ють. Цікаві ті, хто відбивається», – зауважив фронтмен «Гайдамаків».

У мультимедійному форматі історія Карпатської України «говорить» голосом Фагота з гурту «ТНМК». «Історію пише переможець. І незалежно від того, що зараз поки переможці не ми, в нас є сили, натхнення та можливість донести до людей справжню інформацію: як це відбувалось колись на початку народження тієї країни, котру ми і далі хочемо називати «своєю Україною», а не чиєюсь провінцією», – пояснює музикант.

Волонтери планують роздати диск ста тисячам українських десятикласників. Найближчим часом також «Не будь байдужим!» у схожому форматі планує презентувати теми «Становлення Київської Русі» та «Конотопська битва».

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG