Доступність посилання

ТОП новини

МАГАТЕ: Іран створював ядерну зброю


Міжнародне агентство з атомної енергії в новому звіті заявляє, що Іран працював над розробкою конструкції ядерної зброї і здійснював пов’язані з цим дослідження і випробування.

«Наявна інформація свідчить, що Іран здійснював діяльність, пов’язану з розробкою ядерного вибухового пристрою», – мовиться в звіті генерального директора МАГАТЕ Юкії Амано, який уже отримали і цитують у вівторок західні агентства. Офіційне представлення звіту мало відбутися в середу.

За даними цього звіту, частина з підозрюваної таємної частини іранської ядерної програми може мати мирну мету, але інша її частина «специфічна саме для створення ядерної зброї».

Як мовиться в звіті, така діяльність, можливо, продовжується досі.

У Росії висловили «серйозне розчарування і здивування» з приводу документа. Як мовиться в заяві Міністерства закордонних справ Росії, цей звіт «трансформується на джерело нового наростання напруженості» навколо проблем, пов’язаних із іранською ядерною програмою.

А у США в Державному департаменті не стали наразі коментувати звіт, заявивши, що мають іще його вивчити.

Якраз перед оприлюдненням змісту звіту президент Ірану Махмуд Ахмадінеджад виступив у вівторок на іранському державному телебаченні, звинувативши керівника МАГАТЕ в тому, що він потурає Сполученим Штатам Америки і «не владний над собою», а деякі документи агентства «пишуть американці і просто вручають йому». Водночас він вкотре повторив, що Іран не розробляє ядерної зброї і не припинить свою «мирну ядерну програму».

Захід стурбований, що ядерна програма Ірану може мати на меті створення ядерної зброї. Тегеран неодноразово заперечував ці закиди і заявляв, що мета програми винятково мирна, але доказів цього не надав.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG