Доступність посилання

ТОП новини

Кримські татари готові до діалогу з Могильовим


Фракція «Курултай-Рух» у кримському парламенті не голосувала в вівторок за призначення нового кримського прем’єра Анатолія Могильова, повідомив Радіо Свобода голова фракції і перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Водночас він заявив, що Меджліс як представницький орган кримських татар готовий до діалогу з новим кримським керівництвом.

«На жаль, із низки об’єктивних причин ми не могли голосувати за пана Могильова, але якщо він продемонструє, що він змінився в деяких своїх оцінках щодо кримськотатарського питання, щодо минулого кримських татар, – що ж, кожна людина має право на виправлення своїх помилок», – сказав він.

У 2007 році, коли Анатолій Могильов керував кримською міліцією, він серйозно посварився з кримськими татарами. Він також заявляв, що депортація врятувала їх від розправи фронтовиків після війни. Меджліс хотів притягти Могильова до кримінальної відповідальності за розпалювання міжнаціональної ворожнечі, а чиновник пояснював, що його слова невірно зрозуміли.

Відповідаючи на запитання Радіо Свобода, чи кримські татари очікують на вибачення від Могильова на новій посаді, Рефат Чубаров сказав: «Я знаю, що кожна людина, якщо зрозуміє, що колись невірно оцінила злочини Сталіна, геноцид кримськотатарського народу, то сама знайде формат виправлення».

У понеділок голова Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв оцінив повернення до Криму Анатолія Могильова набагато різкіше. У коментарі Радіо Свобода він назвав це «не найбільш вдалим призначенням».

Водночас Президент Віктор Янукович висловив переконання, що Анатолій Могильов співпрацюватиме з кримськими татарами.

Дотепер із березня 2010 року Анатолій Могильов очолював Міністерство внутрішніх справ України.
XS
SM
MD
LG