Доступність посилання

ТОП новини

Сирія отримує протести через напади на диппредставництва


Низка країн засудила в неділю напади на свої дипломатичні представництва в Сирії, що сталися в суботу після рішення Ліги арабських держав тимчасово зупинити участь Дамаска в діяльності органів Ліги як покарання Сирії за відступ від свого зобов’язання зупинити насильство проти демонстрантів.

Зокрема, такі напади засудила Саудівська Аравія, а Туреччина і Франція викликали сирійських дипломатів і вручили їм ноти протесту. Туреччина також оголосила про евакуацію з Сирії свого допоміжного дипломатичного персоналу.

Тим часом у Дамаску тисячі людей знову вийшли в неділю на вулиці на протест проти рішення Ліги арабських держав.

А влада Сирії закликала в неділю провести терміновий саміт Ліги арабських держав, щоб обговорити становище в країні.

У суботу після рішення Ліги арабських держав у Сирії сталися напади на посольства та консульства Саудівської Аравії, Туреччини, Франції й Катару в Дамаску та інших містах країни.

Саудівська Аравія й Катар були серед тих членів Ліги арабських держав, які голосували за покарання Сирії, Франція й Туреччина – серед країн, які схвально оцінили те рішення.

Привітали крок Ліги, зокрема, також в ООН, ЄС, США та Великій Британії.

Ліга арабських держав у суботу вирішила тимчасово припинити участь Сирії в роботі всіх органів організації, доки Дамаск не виконає попередні домовленості і не припинить придушення протестів, у якому гинуть люди. Також вирішено запровадити економічні і політичні санкції щодо режиму авторитарного президента Сирії Башара аль-Асада. Крім того, Ліга закликала арабські держави відкликати своїх послів із Дамаска.

Насильство в Сирії не припиняється попри минулотижневу обіцянку влади країни припинити його і забезпечити захист цивільного населення, звільнити ув’язнених за участь у противладних протестах і вивести війська з міст і селищ. Зокрема, в неділю повідомили про загибель іще чотирьох демонстрантів, яких застрелили силовики, коли вони вигукували гасла проти Асада на мітингу в місті Хама. За оцінками ООН, кількість жертв придушення виступів проти режиму, які почалися в Сирії в середині березня, перевищила 3 з половиною тисячі.
XS
SM
MD
LG