Доступність посилання

ТОП новини

У Нью-Йорку поліція «виселила» рух «Окупуймо Волл-стріт»


Нью-Йорк – У Нью-Йорку події навколо руху під гаслом «Окупуймо Волл-стріт» (вираз, що його можна також перекласти як «Захопимо Волл-стріт») розвиваються досить швидко. О першій годині в ніч на вівторок нью-йоркська міська поліція силоміць виселила «окупантів» Волл-стріту з парку Зуккатті, де молоді люди мешкали протягом майже двох місяців.

Рішення батьків міста наспіло дещо несподівано, бо досі до активістів протесту ставилися поблажливо, ба навіть до певної міри прихильно. Протест символізував невдоволення триваючою економічною кризою і сам мер Нью-Йорка Майкл Блумберг наголошував на мирному характері протесту.

Треба сказати, що багато хто з нью-йоркців підтримували рух «Окупуймо Волл-стріт». Їдальні та ресторани надсилали обіди, люди жертвували гроші, активісти назбирали десь 120 тисяч доларів.

«Окупантам» вже йшлося про зимівлю у парку. У крамницях, що торгують надлишками військового одягу та спорядження, хлопці закупили кілька десятків утеплених солдатських наметів і поставили у парку Зукотті.

Але дедалі гучніше лунали скарги навколишніх бізнесів – дрібних крамничок, кафе, картинних галерей та й місцевих жителів – на вічний галас від бубнів і дудок, на засмічені тротуари, на пошкоджені туалети в ресторанах і на збитки, що їх бізнеси зазнають, бо потенційні покупці воліють обминати цей район.

Суд розпорядився повернути рух «Окупуймо Волл-стріт»

Поліція не просто «очистила» парк – 70 осіб заарештували. Інші учасники протесту влаштували живий ланцюг за допомогою справжнього, залізного ланцюга, але сотні поліцейських діяли чітко й швидко і вже за якусь годину водою з потужних брандспойтів вимивали асфальтову поверхню Зуккатті-парка.

Вранці у вівторок мер Блумберг скликав прес-конференцію. Нагадавши про гарантоване Конституцією США право на свободу слова й зібрань, він додав: «Жодне право не є абсолютним. Кожне право супроводжується відповідальністю. Перша поправка до Конституції США надає кожному нью-йоркцеві право висловлювати свої думки. Але нікому не надається право ночувати у парку й окупувати його, на даючи змоги іншим користатися парком. У нашому суспільстві нікому не дозволяється ігнорувати закон».

Блумберг пояснив, що закон про створення парку Зуккатті передбачає цілодобовий доступ широкого загалу до парку.

Але це, як виглядає, далеко не кінець «окупаційної» пригоди. Майже одразу після поліцейського рейду Національна гільдія адвокатів подала судовий позов і отримала розпорядження судді повернути рух «Окупуймо Волл-стріт» до парку, причому разом із наметами..

Міська влада, однак, подала апеляцію, а поки що повідомила протестантів, що вони можуть повернутися до парку Зуккатті, але вже без наметів і спальних мішків. А це означає, фактично – завершення восьмитижневої «окупації». Як то кажуть – далі буде.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG