Доступність посилання

ТОП новини

Євро-2012: черг на кордонах не минути?


Ужгород – 4-5 годин – саме стільки нині доводиться вистоювати в чергах на кордоні туристам. Найчастіше це проблема українсько-угорського кордону та найбільшого міжнародного пункту пропуску Чоп-Загонь. Саме до нього ведуть всі автобани, основні магістралі з Європи. І саме на цей пункт ляже основне навантаження під час пропуску уболівальників, котрі їхатимуть до України на футбольні матчі в рамках Євро-2012. Чи є можливість справитися з чергами?

60 % уболівальників, котрі прибудуть на власному авто в Україну на матчі Євро-2012, перетинатимуть Закарпаття, констатують фахівці. Якщо зараз в Європі на автомобільному «джипіес-навігаторі» задати маршрут в Україну, він обов’язково вестиме через пункт пропуску «Чоп-Загонь», що на угорському кордоні. Нині тут є величезні черги. Передусім у них стоять угорці, котрі прямують в Україну за дешевшим пальним або харчами, а також українські заробітчани. Ужгородець Віктор випробував на собі стояння у такій черзі: «Я їхав два тижні тому з басейнів у Ніредьгазі: черга з машин перевищувала три кілометри! Стільки чекав, що поклявся: більше не поїду за кордон!»

Для уболівальників – окрема смуга руху

До Євро-2012 черги не зникнуть, прогнозують експерти. Доведеться гаяти час у них і футбольним уболівальникам. При тому, що на кордоні, особливо у так званих «буферних зонах», немає ані магазинів, ані кафе, навіть із вбиральнями проблеми – одна-дві на весь прикордонний пост. Вирішити питання намагалися чиновники прикордонних регіонів України, Словаччини та Угорщини. Щодо перетину словацько-українського кордону, то тут пропускати вболівальників чи не найлегше, стверджує начальник Чопської митниці Олександр Похилько.

«Ми домовилися з керівником Михайловецької митниці про те, що до Євро-2012 пропрацюємо й підготуємо окрему смуга для перетину кордону для громадян, які їхатимуть саме на матчі в Україну. У пункті пропуску «Ужгород-Вишнє Нємецке» є технічні можливості для організації такої смуги», – каже Похилько.

Пришвидшити перетин кордону може спільний огляд авто

Щодо перетину українсько-угорського кордону в пункті пропуску «Чоп-Загонь», то тут окрему смугу створити неможливо. Варіантів вирішення проблеми розробили кілька. Але, за словами голови Закарпатської облдержадміністрації Олександра Ледиди, «ми зійшлися на думці, що це питання можна дуже легко вирішити: якщо уболівальник покаже разом із паспортом квиток на матч, то його пропускатимуть по окремій смузі руху на кордоні».

Водночас дипломати не відкидають іншу пропозицію: якщо Європа піде на поступки, то проблему перетину кордону можна вирішити ще простіше: запровадити спільний огляд автомобілів. Про це каже екс-консул України в угорському місті Ніредьгаза Ален Панов.

«Такий прецедент можна створити. Приміром, угорський чи словацький прикордонник спільно з українським оглядатимуть автомобіль. У такому разі принаймні на дві зупинки автомобіля скоротиться час перетину кордону», – каже Панов.

Водночас, експерти пропонують під час матчів скерувати рух вантажівок, мікроавтобусів через ті пункти пропуску, які не є такими переповненими, як у Чопі або Ужгороді.

І ще одна порада фахівців: українським прикордонникам варто швидше вчити англійську – без порозуміння з жодними чергами не впоратися.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG