Доступність посилання

ТОП новини

Запорізький Сталін не пам’ятник, а декорація – міськрада


Погруддя колишнього радянського диктатора Йосипа Сталіна при адміністративній будівлі Комуністичної партії України не може вважатися за пам’ятник, а тому не потребує погодження в відповідних органах, вирішила містобудівна рада при департаменті архітектури та містобудування Запорізької міської ради.

Скульптурна композиція з погрудь Йосипа Сталіна і радянської партизанки часів Другої світової війни Зої Космодем’янської, встановлена в прибудові до приміщення будівлі Запорізького обкому КПУ, «є елементом декоративного оформлення інтер’єру вхідної групи будинку та не може класифікуватись як пам’ятник монументального мистецтва державного або місцевого значення», а погодження з органами місцевого самоврядування елементів декоративного оформлення інтер’єрів громадських будівель та споруд законодавством не передбачено, мовиться в сьогоднішньому повідомленні департаменту міськради про це його вчорашнє рішення.

Його текст говорить про погруддя Сталіна «в будівлі» обкому; воно встановлене в скляній прибудові до неї.

Днями про те, що в міськраді перевіряють законність встановлення пам’ятників, повідомляв міський голова Запоріжжя Олександр Сін.

Встановлення нинішнього пам’ятника Сталінові також оскаржене в суді.

Нове погруддя Сталіна, а також погруддя Космодем’янської встановили при будівлі обкому КПУ в Запоріжжі 7 листопада в спеціально прибудованій до неї скляній веранді. Попереднє погруддя Сталіна, яке стояло біля стіни обкому, пошкодили, а потім цілком зруйнували наприкінці минулого року.
XS
SM
MD
LG