Доступність посилання

ТОП новини

У Баку поховали журналіста, який помер після нападу


Азербайджанського письменника і журналіста Рафіґа Таги, який помер після нападу на нього, поховали сьогодні в столиці Азербайджану Баку.

За уточненими даними лікарів, які оголосили сьогодні, 61-річний публіцист помер учора від запалення легенів у лікарні, де він перебував після нападу на нього невідомих осіб минулої суботи, в якому йому завдали поранень ножем і пошкодили внутрішні органи.

Правозахисники заявили, що напад на Таги, який критично ставився до влади Азербайджану й до політичного ісламу, треба розглядати як терористичний напад на все суспільство.

Раніше сам письменник пов’язав напад на нього з нещодавно опублікованою статтею, в якій він розкритикував режим Ірану за дискредитацію ісламу та загрозу міжнародній безпеці.

У 2007 році суд у Баку засудив Рафіґа Таги на три роки ув’язнення за газетну статтю, яку визнали образливою щодо ісламу та пророка Магомета. Пізніше того ж року президент Азербайджану своїм указом помилував засудженого.

Водночас в Ірані один із відомих консервативних релігійних діячів, великий аятола Могаммад Фазіль Ланкарані, азербайджанець за національністю, видав того ж року фатву (релігійний припис) із закликом убити письменника.
XS
SM
MD
LG