Доступність посилання

ТОП новини

В Єгипті мітингують супротивники і прихильники військової влади


У столиці Єгипту Каїрі в п’ятницю відбулися демонстрації з вимогами негайної передачі влади цивільним і, навпаки, на підтримку нинішньої військової влади країни.

Десятки тисяч супротивників військових вийшли на центральну площу Тахрір («Визволення»), засуджуючи плани створити новий тимчасовий уряд під владою військових, яким керував би колишній прем’єр скиненого режиму.

На підтримку протесту виступив і великий імам мечеті Аль-Азгар, великий шейх (ректор) ісламського університету Аль-Азгар у Каїрі, який вважають за найавторитетнішу установу у світі сунітського ісламу. Як повідомив демонстрантам речник університету, шейх Мохаммед Ахмед ат-Таєб «молиться за перемогу» демонстрантів.

Тим часом за кілька кварталів від площі Тахрір відбулася й менш численна демонстрація на підтримку військової влади. В ній узяли участь близько тисячі осіб.

У четвер Вища рада Збройних сил, яка керує Єгиптом від скинення в лютому президента Хосні Мубарака, призначила сформувати новий уряд 78-річного Камаля аль-Ґанзурі, який уже був прем’єр-міністром за влади Мубарака в другій половині 1990-х років. Цей уряд мав би діяти до обрання нового президента, вибори якого попередньо плануються на червень наступного року.

У понеділок у Єгипті також починається голосування на багатоступеневих парламентських виборах, які мають завершитися наприкінці січня наступного року.

Протягом останнього тижня в сутичках учасників противладних протестів із силовиками в Єгипті загинула вже 41 людина.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG