Доступність посилання

ТОП новини

У США знижується рівень безробіття


Нью-Йорк – Президент США Барак Обама закликав Конгрес якомога швидше ухвалити запропонований Білим домом пакет законопроектів зі сприяння зростанню економіки. Америка, яка переживає період економічної кризи, вперше за останні місяці почула добрі новини.

Звертаючись до народу, Президент Барак Обама зазначив, зокрема, що стало відомо про нові 140 тисяч робочих місць у приватному секторі США. Вони з’явилися у листопаді. А протягом останніх чотирьох місяців створили майже три мільйони нових робочих місць.

«Ми повинні сприяти подальшому зростанню і зміцнити цей рух. Ось чому ми боремося за те, щоб Конгрес ухвалив серію законопроектів. Адже, на думку експертів, це створить нові робочі місця і економіка зростатиме ще швидше. Тож нині час натискати на педаль прискорення, а не на гальма», – зауважив Барак Обама.

Опоненти Президента-демократа від республіканців визнають, що рівень безробіття в Америці знизився з 9% до 8,6%. Але вони пояснюють це тим, що 360 тисяч безробітних припинили пошук нової роботи і перейшли на соціальну допомогу. Загалом безробітних у США зараз – понад 13 мільйонів.

Чи підвищувати «податок на мільйонерів»?

Консервативний оглядач Джордж Вілл зауважив у телевізійному інтерв’ю, що нові законопроекти, запропоновані Білим домом, передбачають фактично мільярди нових економічних стимулів за рахунок держбюджету і підвищення податків для заможних. Тим часом державна заборгованість Сполучених Штатів сягає 15 трильйонів доларів.

Республіканська партія готується нині висунути свого кандидата на президентських виборах 2012 року. Її претенденти виступають проти пропозицій Обами, особливо проти плану підвищити «податок на мільйонерів». Колишній спікер Палати представників Ньют Гінгрич за рівнем популярності очолює зараз список претендентів. Він критикує Білий дім, стверджуючи, що підвищення податків для найбагатших зашкодить економіці. Адже саме вони створюють найбільшу кількість робочих місць.

Республіканці, що становлять переважну більшість у Палаті представників Конгресу, налаштовані заблокувати пропозиції Президента Обами.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG