Доступність посилання

ТОП новини

Польща до Євро-2012 майже готова, та половина поляків все ще не вірить в успіх проекту


Варшава – Половина поляків все ще не вірить у те, що Євро-2012 стане польським успіхом. Проте польські організатори європейського чемпіонату з футболу запевняють, що підготовчі роботи до Євро-2012 ввійшли в завершальну стадію. Вони кажуть, що підготовка до чемпіонату дуже позитивно впливає на польську економіку в час економічної кризи у Євросоюзі.

Головний координатор підготовчих робіт до європейського футбольного чемпіонату – заснована польським міністерством туризму і спорту спілка Євро-2012. Експерти цієї спілки твердять, що у Польщі серйозних загроз для успішного проведення чемпіонату вже немає.

Міколай Пьотровський із Спілки Євро-2012 говорить, що Польща впоралася із завданнями повязанами з інфраструктурою. Зокрема, каже він, поляки здали в експлуатацію чотири стадіони еліт-класу: у Варшаві, Ґданську, Познані та Вроцлаві.

Польща – найбільший «будмайданчик» Європи

Інше досягнення 2011 року – модернізація трьох летовищ – у Ґданську, Познані та Вроцлаві. Міколай Пьотровський наголошує на тому, що в час економічної кризи підготовка до Євро-2012 позитивно впливає на польську економіку.

«Видно, – говорить він, – що Євро-2012 прискорило багато позитивних явищ і процесів у Польщі. Передусім маю на увазі розвиток транспортної інфраструктури, адже Польща сьогодні найбільший будівельний майданчик у Європі. Капіталовкладення безпосередньо чи опосередковано пов’язані з Євро 2012– це 96 мільярдів злотих! І це в час уповільнення розвитку економіки. Підготовка до чемпіонату дозволяє зберегти гарний стан польської економіки».

Перетин кордону триватиме менше, ніж годину?

У спілці Євро-2012 переконані, що до червня наступного року Польщі та Україні вдасться до мінімуму скоротити час перетину польсько-українського кордону. «Сьогодні ми вже знаємо скільки триватиме перетин кордону, і тут нема жодного ризику. Завдяки добрій співпраці з українською стороною замість теперішніх чотирьох годин цей перетин під час Євро-2012 триватиме менше, ніж годину. Стільки триватиме перетин кордону для організованих груп українських вболівальників з білетами на матчі, які захочуть приїхати до Польщі», – сказав Радіо Свобода Міколай Пьотровський.

За словами Пьотровського, Польща по своєму боці кордону готує так звані євросмуги – додаткові транспортні коридори на час Євро-2012. Є велика ймовірність, каже він, що під час чемпіонату прикордонний контроль здійснюватимуть спільно поляки та українці. Щоправда, це відбуватиметься на польському боці кордону, оскільки така вимога Шенгенської зони, до якої Польща належить.

Найбільший виклик, який сьогодні стоїть перед польським організаторами Євро-2012, каже Пьотровський, це змусити польське суспільство повірити в успіх цього грандіозного пректу. За даними соціологічних досліджень, у те, що організація Євро-2012 стане польським успіхом вірить 50 відсотків поляків.

Мабуть, саме з огляду на такі показники новий польський міністр спорту Йоанна Муха жартома запропонувала ухвалити спеціальний закон про те, що Євро-2012 буде успішним польським проектом. Аби поляки повірили у власні можливості.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG