Доступність посилання

ТОП новини

На батьківщині Брєжнєва планують відновити його погруддя


У Дніпродзержинську здійснять капітальний ремонт пам’ятника «Бюст Брежнєва», повідомили в четвер у прес-службі Дніпродзержинської міськради з посиланням на Програму соціально-економічного та культурного розвитку міста.

Оновлення погруддя мають здійснити в рамках «заходів для збереження технічного та естетичного стану пам’яток культурної та історичної спадщини».

Сума, потрібна для ремонту, не оприлюднюється, повідомляє кореспондентка Радіо Свобода.

Бюст Брежнєва встановили у центральному сквері Дніпродзержинська у 1976 році, ще за його життя, на честь 70-річчя генерального секретаря ЦК КПРС, який народився в цьому місті.

Півтора року тому в Дніпродзержинську Брежнєву відкрили меморіальну дошку. Тоді це приурочили до 75-річчя призначення Брежнєва на посаду директора металургійного технікуму (нині це коледж).

2006 року в Дніпродзержинську відзначали 100-річчя Брежнєва. Проти святкових заходів тоді виступила громадськість: громадське об’єднання «Своя правда» у ноті протесту владі нагадало землякам про придушення інакодумства та утиски українства у брежнєвські часи.

Того ж року Брежнєву хотіли присвоїти звання почесного громадянина міста, але під тиском громадськості від ідеї відмовились.

До 1985 року в Дніпродзержинську ім’я Брежнєва носив цілий центральний район міста, зрештою йому повернули історичну назву Заводського.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG