Доступність посилання

ТОП новини

«Законопроект Табачника». Що не так?


Студенти протестують проти реформи вищої освіти
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:03:36 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ
Київ – Близько 30 активістів громадських організацій провели у Києві акцію протесту проти законопроекту «Про вищу освіту». На думку організаторів акції, у разі ухвалення проект закону позбавить студентів-«четвірочників» стипендій, а також дозволить вишам щорічно збільшувати оплату навчання для тих, хто вчиться на контрактній основі.

Учасники мітингу також переконані, що законопроект, поданий Кабміном, обмежить автономію вишів і збільшить масштаби корупції під час вступних іспитів.

За словами організаторів протесту, у них є застереження щодо усіх трьох проектів закону, поданих на розгляд Верховної Ради. Але «законопроект Табачика» є найгіршим, стверджують вони. Сумніви викликає також передбачена законопроектом можливість виключати з вишів за «академічний плагіат». Організатори протестів стверджують, що проектом не передбачено, яким чином визначатиметься, що саме є «академічним плагіатом». Відтак це дасть можливість керівникам вишів виключати будь-кого зі студентів.​

Протестувальники спробували зайти до будівлі комітетів Верховної Ради, і передати членам Комітету свої вимоги щодо законопроекту та символічний «подарунок». Сталася сутичка з охороною. Учасників акції виштовхали з будівлі лише з допомогою правоохоронців.

Після цього до учасників акції вийшов голова парламентського Комітету з питань освіти і науки Максим Луцький. За його словами, усі три подані законопроекти розглядатимуться в рамках передбаченого регламенту і всі вимоги законності буде дотримано. Нардеп пообіцяв врахувати вимоги студентів та запросив трьох із них на засідання комітету.

Максим Луцький, голова Комітету з питань освіти і науки
Максим Луцький, голова Комітету з питань освіти і науки
Організатори акції заявляють, що не вірять у те, що мають можливість вплинути на рішення комітету. «Вони аргументи наші знають уже рік. Максимум, що ми можемо виграти (сподіваюсь, що ми це зробили), – щоб вони не поставили жоден із законопроектів на цей сесійний тиждень», – каже один із організаторів акції Михайло Лебедь.

Справа в тому, що за тиждень народні обранці матимуть депутатські канікули, які триватимуть до лютого. Таким чином громадські організації матимуть час для підготовки більш масових протестів.

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG