Доступність посилання

ТОП новини

Азаров насмішив освітян розповідями про їхню зарплату


Прем’єр Микола Азаров

Київ – Всеукраїнський з’їзд працівників освіти, що відбувся у п’ятницю, виявився одним із найсмішніших заходів, влаштованих чинним урядом. Прем’єр Микола Азаров буквально розсмішив вчителів тезою про те, що 2011 року зарплати викладачам піднімали 5 разів. Утім, освітяни підтримали усі, запропоновані їм до обговорення, пропозиції уряду щодо реформування галузі. В опозиції відзначають, що лояльність викладачів до влади є однією з причин недостатнього фінансування навчальних закладів.

Прем’єр-міністр Микола Азаров, разом із міністром освіти і науки, молоді та спорту Дмитром Табачником, зібрали на з’їзд вчителів та директорів шків, а також викладачів і керівників вишів, щоб заручитися їхньою згодою на ухвалення Національної стратегії розвитку освіти і нового закону «Про вищу освіту».

Делегати з’їзду не пручалися і демонстрували лояльність до свого найвищого керівництва. Лише дехто зізнавався не на мікрофон і не називаючи своїх імен, що обидва документи бачать уперше, бо раніше їх ознайомлювали лише з уривками та цитатами.

Утім, на всі заяви урядовців, лояльності освітян все ж не вистачило. Микола Азаров розсмішив їх, коли розповідав, наскільки піднялися зарплати викладачів.

«У 2011 році ми 5 разів піднімали рівень заробітної плати. На трошки, але піднімали», – сказав Азаров. У цей момент уся зала засміялася.

«Так, цікава реакція… Цього що, не було? Не чую відповіді? Було ж? Так? Було? А на скільки піднялася середня заробітна плата вчителя за рік?» – розгубився прем’єр.

Не дочекавшись однозначної відповіді, голова уряду звернувся до міністра освіти Дмитра Табачника.

«Дмитре Володимировичу, скажи за всіх», – попросив голова уряду.

«Було 2180 гривень, у жовтні 2011 – 2530 гривень», – відповів Табачник.

Ці цифри зала також зустріла гулом. Азаров знову здивувався.

«Це що, недостовірні дані?» – запитав прем’єр-міністр.

«Ні! Ні!» – пролунало у відповідь із зали.

Прем’єр, утім, запевнив, що зарплата викладачам підніматиметься й надалі.

Якби вчителі були сміливішими, мали б більшу зарплату – Павловський

Зрештою, освітяни не наважилися протиставити сумнівній інформації від урядовців нічого, крім сміху. З’їзд висловив підтримку запропонованим до обговорення документам. Тобто, освітяни погодилися з тим, що їх скорочуватимуть, адже саме такою є ідеологія і законопроекту, і проекту стратегії розвитку, відзначив у розмові з Радіо Свобода, депутат від БЮТ Андрій Павловський, котрий, як представник незалежної освітянської профспілки, був присутній на з’їзді.

Він також зауважив, що лояльність вчителів та їхнє небажання твердо відстоювати свої позиції є причинами неуваги влади до проблем і статків вчителів та викладачів вишів.

«Хтось крикнув: «Ні – це не так!» ­– тоді Азаров сказав: «Хто сказав «ні», ану встаньте!» Люди просто побоялися встати і в очі йому сказати, що це не відповідає дійсності. Бо по моїй інформації – середня заробітна плата простого вчителя, бо вони наводять зарплату директора та й та завищена, складає близько 1500 гривень, максимум 1800 гривень. Дійсно, вчителі самі винні у тому стані, який є. Аби ж було б більше сміливості», – сказав Андрій Павловський.

Він також додав, що, на його думку, освітня галузь має реформуватися не просто шляхом скорочення закладів, а з урахуванням особливості ринкового попиту на професії.

В Україні не вистачає технічних фахівців – експерти

За даними експертів із Фонду народонаселення ООН, в Україні бракує освічених працівників технічних спеціальностей, натомість кількість фахівців гуманітарного профілю перевищує потреби ринку.

Про це свідчать і дані української Державної служби статистики, стверджує заступник голови відомства Наталія Власенко.

«На сьогодні ми дуже багато чуємо щодо освітньої реформи, що вже назріла нагальна потреба реформувати нашу освіту. Але для того, щоб зробити це зважено, все ж треба мати дуже багато інформації, яка б дозволила підійти до цього питання з усією якістю. На сьогоднішній момент багато людей мають вищу освіту, але саме вони виходять на ринок праці і залишаються безробітними», – зазначила Власенко.

Утім, за словами міністра освіти і науки, молоді та спорту Дмитра Табачника освітня реформа і надалі ґрунтуватиметься на скороченні навчальних закладів, зокрема, шкіл. Він заявив, що вважає недоцільним встановлювати мораторій на закриття шкіл.

Раніше Президент Віктор Янукович пообіцяв запровадити мораторій на закриття російськомовних шкіл у Західній Україні, а україномовних – на сході країни.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Баркар

    У журналістиці з 1995 року. Працював регіональним кореспондентом BBC-Україна. З 2008 року – парламентський кореспондент радіо Ера-FM. З 2010 року –  на Радіо Свобода (кореспондент, редактор та ведучий програм). Основна тематика: політичні події та аналіз.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG