Доступність посилання

ТОП новини

S&P знизило рейтинг європейського фонду стабільності


Рейтингове агентство Standard & Poor’s знизило сьогодні кредитний рейтинг Європейського фонду фінансової стабільності, що має на меті надавати допомогу проблемним економікам Євросоюзу, на одну позначку, з найвищого можливого AAA до рівня AA+.

Як заявило агентство, це результат попередніх знижень рейтингів Франції і Австрії, які є одними з чільних гарантів фонду.

Якщо в зоні обігу спільної валюти євро запропонують інших гарантів, рейтинг фонду стабільності може бути відновлено до найвищого рівня, додало агентство.

Нинішнє рішення може зашкодити здатності фонду залучати кошти під низькі відсотки.

Голова Європейського центрального банку Маріо Драґі, коментуючи рішення Standard & Poor’s, заявив, що інвесторам і банкам час уже менше покладатися на оцінки рейтингових агентств.

Він додав, що нинішній крок Standard & Poor’s був очікуваний.

У п’ятницю це рейтингове агентство знизило рейтинги відразу дев’яти країн-членів єврозони. При цьому Франція й Австрія втратили свої рейтинги AAA. Лише чотири країни, які далі зберігають найвищий рейтинг, – Німеччина, Нідерланди, Фінляндія і Люксембург – разом уже не становлять достатньої гарантії для облігацій Європейського фонду фінансової стабільності, обсяг якого становить 440 мільярдів євро.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG