Доступність посилання

ТОП новини

У Вісконсині намагаються відкликати губернатора


Нью-Йорк – В американському штаті Вісконсин представники Демократичної партії намагаються відкликати губернатора-республіканця Скотта Уокера. Його звинувачують, зокрема, у невиконанні передвиборчих обіцянок і протидії профспілкам. Протистояння у Вісконсині триває у США на тлі президентської кампанії, під час якої представникам обох партій важлива підтримка кожного штату.

У Вісконсині, одному з найліберальніших штатів Америки, можна сказати – цитаделі Демократичної партії, рік тому губернатором став республіканець Скотт Уокер. Причому обрали його переважною більшістю голосів. Він одразу ухвалив низку заходів для подолання фінансової кризи. Серед них – заборона профспілкам державних службовців колективно домовлятися із працедавцями.

Демократи оголосили війну щойно обраному губернаторові та почали збирати підписи під петицією щодо проведення нових виборів. За законом, для цього треба зібрати півмільйона підписів – приблизно 10 вісотків населення штату. Демократи стверджують, що мають понад 540 тисяч петицій.

«Зробив те, що обіцяв зробити»

Республіканці вважають кампанію за відкликання губернатора політичним маневром. Про це заявив і республіканський активіст Кіт Бест.

«Губернатор Уокер обстоював ці заходи і зробив те, що обіцяв зробити. Він врятував штат від фінансової руїни. Для порівняння подивіться на деякі інші штати. Штат Ілінойс, наприклад, змушений був підвищити податки, бо їхній бюджетний дефіцит зріс до 13 мільярдів доларів», – переконує республіканський активіст.

Республіканці-прихильники губернатора планують надавати телевізійні оголошення й білборди на підтримку Уокера.

Якщо губернатор програє…

Зі свого боку, демократи розраховують на успіх своєї кампанії, щоб допомогти Президентові Бараку Обамі боротися за переобрання. Зв'язок між збиранням підписів у Вісконсині та президентською кампанією вбачає Дон Кеттл, декан кафедри громадської політики Мерілендського університету.

«Якщо Скотт Уокер переможе, це переконає республіканську правицю, що вона може перемогти і на президентських виборах у листопаді. А якщо Скотт Уокер зазнає поразки, це служитиме попередженням для республіканців про небезпеку сповзання надто далеко праворуч», – зазначає Дон Кеттл.

Виборча комісія Вісконсину щонайдовше протягом двох місяців перевірятиме підписи на відкликання губернатора Уокера. У разі визнання дійсними достатнього числа петицій оголосять нові вибори губернатора. На них Скотт Уокер спробує повернутися на цю посаду і йому протистоятиме представник демократів.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG