Доступність посилання

ТОП новини

Місія Ліги арабських держав у Сирії закінчує роботу


У четвер збігає мандат спостережної місії Ліги арабських держав у Сирії, яка мала на меті перевіряти виконання сирійською владою її зобов’язань за мирним планом ЛАД, серед яких вивести війська з міст, припинити насильство щодо супротивників режиму, звільнити ув’язнених за протести і почати діалог із опонентами.

За повідомленнями, голова місії нині готує звіт про насильство, яке, попри ті зобов’язання, триває в країні. Цей звіт мають обговорити на засіданні міністрів закордонних справ країн-членів Ліги арабських держав післязавтра.

Також повідомляють, що на цьому засіданні можуть розглянути можливість продовжити діяльність спостережної місії в Сирії ще на місяць.

Є повідомлення, що влада Сирії була б рада, щоб спостерігачі продовжили роботу. Сирійська опозиція тим часом заявляє, що місія провалила своє завдання, і вимагають втручання Організації Об’єднаних Націй.

У Раді безпеки ООН раніше цього місяця повідомили, що за перші 10 днів роботи місії, яка прибула до Сирії наприкінці грудня, в країні загинули не менш як 400 людей; загибелі тривають і донині. До того ООН повідомляла, що, за її оцінками станом на середину грудня, в країні загинули були не менш як 5 тисяч людей у перебігу акцій протесту проти влади авторитарного президента Сирії Башара аль-Асада і їхнього придушення, що тривають від березня минулого року.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG