Доступність посилання

ТОП новини

Світовий банк радить – Азаров відмовляється


Україна зможе прожити 2012 рік і без кредиту МВФ – Азаров
Київ – Україні буде важко виконати зобов’язання за зовнішнім боргом на фоні глобального уповільнення економіки та обмеження доступу до джерел зовнішнього кредитування державі, відзначають у Світовому банку. Утім, в уряді запевняють, що Україна переживе 2012 рік і без кредиту МФВ, а провладні депутати наполягають на необхідності перегляду умов співпраці з цією фінансовою установою.

Відновлення співпраці з Міжнародним валютним фондом стане позитивним сигналом для приходу інвесторів в Україну. Про це на прес-конференції заявив старший економіст Світового банку Руслан Піонтковський.
Що раніше це станеться, то швидшим буде позитивний ефект
Руслан Піонтковський

«Ми закладаємо якнайскоріше фінансування з боку Міжнародного Валютного Фонду. Тобто, наш базовий сценарій – це сценарій якнайшвидшого відновлення співпраці. Що раніше це станеться, то швидшим буде позитивний ефект з точки зору інших інвесторів і, відповідно, з точки зору фінансування платіжного балансу, фінансування всіх виплат, що передбачаються за державним боргом і за приватним зовнішнім боргом. Ці виплати будуть полегшені. Поновлення співпраці з МВФ – перший важливий сигнал», – зазначив Піонтковський.

На його думку, від швидкості відновлення кредитування з боку МВФ також залежить і швидкість зростання української економіки вже після 2012 року.

Терьохін: не буде кредиту – чверть держбюджету піде на виплату боргів

Водночас, за словами першого заступника парламентського комітету з питань фінансів, депутата з фракції БЮТ-Батьківщина Сергія Терьохіна, Україна має шанс позичити ще 14 мільярдів доларів за найменшими у світі відсотковими ставками, тоді як у цьому році державний бюджет може просто не впоратися із виплатами кредиторам.

«Для нас дуже важлива люб’язність Міжнародного Валютного Фонду з однієї причини. Якщо цього не буде, то тоді лише за суверенними зобов’язаннями, близько чверті державного бюджету, тобто грошей платників податків, треба буда заплатити зовнішнім кредиторам», – сказав Терьохін.

Азаров: Україна зможе прожити і без кредиту МВФ

Утім, Прем'єр-міністр Микола Азаров у ході підсумкової прес-конференції висловив впевненість, що Україна зможе прожити 2012 рік і без кредиту МВФ. А голова Української спілки промисловців та підприємців, депутат від Партії регіонів Анатолій Кінах у коментарі для Радіо Свобода заявив, що умови співпраці з МВФ слід змінити.
Cлід підсилити політику створення сприятливого інвестиційного клімату
Анатолій Кінах

«2012 рік несе у собі дуже високі навантаження щодо виконання наших зобов’язань по державному боргу і по корпоративному. Я впевнений, треба зробити все, щоб переглянути програму, вийти на збалансовані рішення щодо умов і відновити фінансування України з боку Міжнародного Валютного Фонду. Звісно, це не панацея. Україні слід дуже серйозно підсилити політику створення сприятливого інвестиційного клімату», – зауважив Кінах.

Раніше Микола Азаров заявляв, що переговори з МВФ відновляться 24 січня цього року у Вашингтоні. За його словами, на цих перемовах Україну буде представляти міністр фінансів Валерій Хорошковський.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Баркар

    У журналістиці з 1995 року. Працював регіональним кореспондентом BBC-Україна. З 2008 року – парламентський кореспондент радіо Ера-FM. З 2010 року –  на Радіо Свобода (кореспондент, редактор та ведучий програм). Основна тематика: політичні події та аналіз.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG