Доступність посилання

ТОП новини

Азаров похвалився стабільністю і капустою


У цьому році прем’єр обіцяє вивести українську економіку на докризовий рівень
Київ – Прем’єр-міністр Микола Азаров високо оцінив здобутки власного уряду. За його словами, останнім часом статки, а відтак і витрати українців помітно зросли, хоча й не досягли ще докризового рівня. Головним завданням Кабміну його глава бачить перегляд українсько-російської газової угоди.

Газова тема стала однією з провідних на прес-конференції Миколи Азарова, який сьогодні підбивав підсумки своєї дворічної роботи на посаді Прем’єр-міністра. Він запевнив, що ця проблема буде вирішена в цьому році.

Попри складну ситуацію на газових переговорах із Росією, Прем’єр-міністр не виключає, що Україна може приєднатися до співпраці з очолюваним нею Митним союзом за формулою «3+1», тобто три держави цього союзу плюс Україна.

«Більше того, ми запропонували просту й чітку формулу «3+1». Ми дивимося, що для нас є прийнятним. Домовимося – вступимо. Будемо дивитися, як ситуація розвиватиметься далі», – зазначає він.

Прем’єр стверджує, що овочі поливали згідно з урядовою політикою

Микола Азаров переконаний, що робота очолюваного ним уряду позитивно вплинула на роботу багатьох галузей, зокрема сільського господарства.

«Ціни на гречку вдвічі упали! – наголошує прем’єр. – Може, це само собою відбулося і уряд до цього стосунку не має? І чому в нас овочів стало багато і ціни на них упали? Та ж капуста – сама виросла і ніхто її не поливав? Звичайно, все це результати певної політики в галузі сільського господарства».

За словами Миколи Азарова, успішна робота уряду відбилася на добробуті громадян. Українці стали більше купувати продуктів, зросла їхня купівельна спроможність, хоча ще й не досягла докризових показників.

Прем’єр відзначив, що темпи зростання ВВП були вищими, ніж це прогнозували експерти. При цьому Податковий кодекс, у підсумку, забезпечив умови для модернізації економіки. У цьому році Микола Азаров обіцяє вивести українську економіку на докризовий рівень.

Главі Кабміну радять попрацювати над довірою

Коментуючи перестановки в уряді, прем’єр високо оцінив роботу попереднього міністра фінансів Федора Ярошенка, а також здібності новопризначеного – Валерія Хорошковського.

«Величезна заслуга в процесах стабілізації належить міністру фінансів. Зараз прийшов новий міністр – енергійна здібна людина. Сподіваюся, що його знання і досвід працюватимуть на плюс фінансовій системі країни», – каже Микола Азаров.

Між тим, політтехнолог Віталій Бала вважає, що подібна зміна в уряді свідчить про значне невдоволення роботою прем’єра з боку Президента.

«Ротація міністра фінансів на Валерія Хорошковського показала, що не так уже Микола Янович може впливати на рішення Президента стосовно кадрової політики в Кабміні. Я думаю, що на сьогоднішній день навряд чи можна сказати, хто буде очолювати виборчий список Партії регіонів. Бо восени можуть бути зовсім інші результати», – наголошує експерт.

На думку Віталія Бали, попри оптимістичні звіти, перед Партією регіонів, яку очолює Прем’єр-міністр, зараз стоїть завдання повернути довіру виборців до влади.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG