Доступність посилання

ТОП новини

США дають візу президентові Ємену


Сполучені Штати Америки підтвердили в неділю, що видали візу президентові Ємену Алі Абдаллі Салехові. Водночас США повідомили, що від нього очікують на перебування в країні тільки протягом обмеженого часу, необхідного для лікування.

Раніше в неділю Алі Абдалла Салех заявив, що виїжджає до Сполучених Штатів Америки на тривале лікування і повернеться вже як звичайний політик. У телевізійному виступі він заявив, що просить пробачення «в усього свого народу, чоловіків і жінок», за «всі недоліки» в перебігу його 33-річного правління.

За повідомленнями, Салех тим часом уже перебуває в Омані.

Його заява пролунала наступного дня по тому, як у суботу парламент Ємену остаточно затвердив надання Салехові повного імунітету від будь-якого судового переслідування в обмін на його згоду залишити посаду за угодою, яку розробила Рада співпраці країн Перської затоки й яку підписали наприкінці листопада. Його родина й оточення, за рішенням парламенту, отримають частковий імунітет.

За тією угодою Алі Абдалла Салех передав усю повноту влади в країні своєму віце-президентові Абед-Раббо Мансурові Хаді, але до лютневих президентських виборів залишає за собою президентський титул уже як почесне звання.

Як очікують, на виборах переможе саме Абед-Раббо Мансур Хаді.

Алі Абдалла Салех іще наприкінці минулого року заявляв про свій від’їзд на лікування до США, яке йому необхідне після важкого поранення під час нападу на його палац у столиці Ємену Сані в червні, але тоді так і не поїхав. Він говорив тоді, що після повернення займеться політичною діяльністю вже як опозиціонер до майбутньої влади.

Салех був змушений погодитися на відхід від влади внаслідок масових протестів проти його авторитарної влади, що спалахнули в січні і в перебігу придушень яких загинули кількасот людей. Протести тривають і далі, тепер проти обіцяної йому недоторканності і з вимогами негайного суду над ним.

Проти імунітету для чільників єменської влади вже виступала Верховний комісар ООН із прав людини Наві Піллей, яка заявляла, що це може суперечити міжнародному праву.

Алі Абдалла Салех перебував при владі у Ємені близько 33 років – 11 років як президент сучасного об’єднаного Ємену, а перед тим у часи поділу країни він 22 роки керував Північним Єменом.
XS
SM
MD
LG