Доступність посилання

ТОП новини

Хорошковський спробує переконати МВФ надати транш


Київ – У вівторок у Вашингтоні почнеться черговий раунд переговорів між Україною та Міжнародним валютним фондом. В українському уряді сподіваються на відновлення програми кредитування та відзначають, що кредитори нарешті з більшим розумінням ставитимуться до їхніх аргументів. Натомість експерти зазначають, що Києву варто не сподіватися на зміну пріоритетів кредиторів, а насамперед продемонструвати готовність реалізовувати давно обіцяні реформи.

На переговори українська делегація, яку очолюватиме новопризначений міністр фінансів Валерій Хорошковський, повезе цілий пакет пропозицій, які демонструють збалансованість підходу.

Прем’єр-міністр Микола Азаров сподівається, що в МВФ відбулася переоцінка вимог і завдяки цьому буде легше домовитися про наступний транш.

«Ми ведемо з ними дискусії… Нарешті в середовищі МВФ почали прокидатися здорові міркування. На прикладі Греції – там три роки режим дуже суворої економії, а все одно дефіцит бюджету 9%… Утискали-утискали, а ефекту немає. І нарешті зрозуміли те, що нам давно вже зрозуміло: все має бути збалансовано. Утискання бюджетних витрат веде до скорочення купівельної спроможності, це обмежує внутрішній ринок і б’є по економіці», – сказав прем'єр.

Азаров потребу в кредиті пояснив марнотратністю попередників

Директор економічних програм центру імені Разумкова Василь Юрчишин зазначає, що поступ на переговорах із МВФ можливий насамперед у тому випадку, якщо Україна продемонструє реальний план реформ проблемних галузей, а не просто проситиме гроші.

«Якщо ж мова йде лише про те, щоб без суттєвих змін вкотре отримати суттєву допомогу, бо всім складно і всім потрібно допомагати, то в такому контексті немає чого сподіватися, що МВФ буде фінансувати витратні програми українського уряду», – вважає експерт.

Василь Юрчишин також припускає, що зі зміною міністра фінансів переговори можуть отримати новий імпульс.

Микола Азаров запевняє, що уряд зможе обійтися без кредиту МВФ, хоча дешевий кредит Україні не завадить.

«Це найдешевші гроші на ринку, – пояснив глава уряду. – А нам потрібно віддавати борги наших попередників».

Між тим експерти та представники опозиції наголошують, що українська влада дуже зацікавлена в тому, щоб напередодні парламентських виборів отримати близько 14 мільярдів доларів кредиту. Бо в іншому разі близько чверті державного бюджету піде на обслуговування зовнішніх боргів України.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG