Доступність посилання

ТОП новини

Керівники ЄС починають «фінансовий саміт»


Керівники Європейського Союзу почали сьогодні свій перший цього року саміт. Зустріч у Брюсселі має зосередитися на фінансових проблемах ЄС.

Голови урядів чи держав 27 країн-членів Євросоюзу мають на меті остаточно узгодити домовленість про бюджетні реформи, відому як «бюджетний пакт».

Інші завдання учасників саміту – наблизитися до домовленості щодо фонду фінансового порятунку особливо заборгованих країн ЄС, а також знайти шляхи відновити зростання економіки і створити нові робочі місця в час, коли над Європою висить загроза економічної рецесії.

Саміт відбувається на тлі низки гострих розбіжностей із низки питань.

Зокрема, напередодні його початку прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск розкритикував бюджетний пакт і заявив, що Польща може не підтримати цей документ. На думку польського прем’єра, у пакті необхідно посилити вплив на процес ухвалення рішення країн, що не входять у єврозону.

Перед тим палкі суперечки викликала висловлена Німеччиною пропозиція рятувати Грецію від імовірного банкрутства тим, щоб її бюджет узяти під контроль ЄС. Греція відкинули цю пропозицію як порушення свого суверенітету.

Через страйк у Бельгії, де відбувається саміт, проти заходів бюджетних заощаджень бельгійського уряду учасники саміту прибували літаками на військове летовище під Брюсселем, бо цивільний аеропорт не працює.
XS
SM
MD
LG