Доступність посилання

ТОП новини

У Казахстані амністували відомого правозахисника


Відомий казахстанський правозахисник Євген Жовтіс повідомив сьогодні телефоном Радіо Свобода, що отримав амністію, але має бути звільнений тільки через 15 днів.

За його словами, амністію з нагоди 20-ліття незалежності Казахстану, оголошену парламентом країни ще минулого року, надали загалом 25 в’язням у колонії, де він перебуває.

Правозахисник наголосив, що вважає «важко зрозумілою» норму, за якою всіх амністованих мають далі утримувати під вартою ще 15 днів, перш ніж набуде чинності рішення суду, яким їх сьогодні амністували.

Раніше Жовтіса кілька разів відмовлялися звільнити умовно-достроково, мотивуючи це тим, що він «не став на шлях виправлення».

Євген Жовтіс, колишній керівник Казахстанського бюро з прав людини, відбув у колонії-поселенні понад половину свого чотирирічного терміну за ненавмисне вбивство – 2009 року вночі на шосе поза містом він на смерть збив перехожого, який у темряві йшов йому назустріч.

Суд над ним викликав міжнародну критику, правозахисники наголошували, що насправді йдеться про політичне переслідування за правозахисну діяльність Жовтіса, який багато разів критикував казахстанську владу за порушення прав людини.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG