Доступність посилання

ТОП новини

У світі штурмують посольства Сирії після подій у Хомсі


У світі зазнали нападів сім дипломатичних представництв Сирії після п’ятничних придушень демонстрацій у сирійському місті Хомсі, коли там загинули понад 200 людей, повідомляють у неділю агентства.

Демонстранти, зокрема, штурмували сирійські посольства в Великій Британії й Австралії, підпалили посольство в Єгипті.

У Греції затримали 13 людей із групи, яка ввірвалася в сирійське посольство. У Німеччині кількадесят людей увірвалися в посольство Сирії і завдали йому шкоди.

У Кувейті в сутичках із демонстрантами потерпіла охорона сирійського посольства.

Протест відбувся і в Тунісі, який відкликав дипломатичне визнання влади авторитарного президента Сирії Башара аль-Асада через «криваву різанину» в Хомсі.

Як повідомили в суботу базовані в Великобританії сирійські правозахисники, у п’ятницю в місті Хомс, що є одним із найактивніших осередків протестів проти влади Асада, загинули 217 мирних громадян, сотні були поранені, коли урядові сили відкрили вогонь по демонстрантах.

Водночас офіційні сирійські засоби інформації заперечили причетність урядових силових структур до насильства в Хомсі. Офіційне сирійське інформагентство «САНА», як і в багатьох попередніх таких випадках, звинуватило в убивстві «озброєні терористичні групи» і назвало повідомлення про причетність армії до цих подій фальсифікацією.

Увечері в суботу в Раді безпеки ООН Росія і Китай заветували резолюцію щодо становища в Сирії.

За останніми оцінками ООН іще станом на початок січня, в Сирії було на той час близько 5 тисяч 400 загиблих унаслідок придушення протестів проти влади від березня минулого року. Відтоді повідомляли про ще кількасот убитих, зокрема, про понад 400 смертей лише за останній тиждень.
XS
SM
MD
LG