Доступність посилання

ТОП новини

Правозахисники закликають Генасамблею ООН вчинити тиск на Сирію


Правозахисні організації Amnesty International і Human Rights Watch закликали в середу Генеральну асамблею ООН вимагати від влади Сирії «покласти край усім порушенням прав людини» і «відповісти за скоєні злочини».

Як мовиться в їхній спільній заяві, після останнього вето Росії і Китаю на резолюцію щодо Сирії в Раді безпеки ООН 4 лютого відбулося «разюче нарощування» силових дій сирійської влади проти її супротивників.

Правозахисники також закликають Генеральну асамблею подати справу щодо Сирії на розгляд Міжнародного кримінального суду.

Як очікують, голосування з приводу резолюції Генеральної асамблеї щодо Сирії може відбутися вже в четвер.

У вівторок в ООН повідомили, що Єгипет подав на розгляд Генасамблеї проект резолюції щодо Сирії, подібний до того, на який наклали вето Росія і Китай у Раді безпеки. Цей проект пропонує висловити підтримку попередньому планові Ліги арабських держав щодо Сирії, який, серед іншого, закликає авторитарного президента Сирії Башара аль-Асада передати всю владу своєму заступникові, а також закликає створити уряд національної єдності і провести нові вибори.

Резолюції Генеральної асамблеї ООН не є обов’язковими до виконання, на відміну від резолюцій Ради безпеки ООН, але в Генасамблеї не існує можливості вето.

У понеділок комісар ООН із прав людини Наві Піллей звинуватила владу Сирії у злочинах проти людяності і заявила на засіданні Генеральної асамблеї, що керівники сирійського режиму мають постати перед судом.

Тим часом у Сирії, за повідомленнями активістів, тривають бойові дії урядових сил проти опозиції в містах Хомс і Хама.

За оцінками, кількість жертв збройного придушення виступів опозиції, що розпочалися в Сирії в березні минулого року, перевищує 6 тисяч людей; деякі джерела називають уже й число в 7 тисяч загиблих.
XS
SM
MD
LG