Доступність посилання

ТОП новини

Росія не візьме участі в міжнародній зустрічі щодо Сирії


Росія заявила сьогодні, що не візьме участі в планованій міжнародній конференції нової контактної групи «друзів Сирії» у складі арабських та інших держав, яка має відбутися в п’ятницю в Тунісі.

Як заявило Міністерство закордонних справ Росії, Москва отримала запрошення на зустріч, але не вважає за можливу свою участь у ній, бо, за її даними, на конференцію запросили тільки представників сирійської опозиції, але не сирійського уряду, тож Росія має враження, що зустріч матиме на меті підтримку «однієї сторони проти іншої у внутрішньому конфлікті».

Китай, який разом із Росією ветував на початку місяця резолюцію Ради безпеки ООН щодо Сирії, наразі відмовився повідомити, чи візьме участь у зустрічі.

Група «друзів Сирії» у складі, зокрема, європейських і арабських країн була створена для пошуку виходу з сирійської кризи саме після того вето.

Чимало з країн Європи та арабського світу вже відмовили в легітимності і визнанні режимові авторитарного президента Сирії Башара аль-Асада, проти якого в країні з березня минулого року тривають масові виступи його супротивників і їхнє жорстоке придушення силами влади.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG